ZAPLENJENE KOPIJE RETRO KONZOLA I IGRICA U VREDNOSTI OD 50 MILIONA EURA: Neverovatna akcija italijanske policije
ITALIJANSKA policija uspešno je prekinula lanac trgovine falsifikovanih video igrica, nakon što su zaplenili kopije retro konzola i igrica u vrednosti od skoro 50 miliona eura.
Foto: Piksabej
Policija u Italiji je razbijala lanac trgovine falsifikovanim video igricama, nakon što su zaplenili lažne retro konzole i igrice vredne skoro 50 miliona evra (55,5 miliona dolara), javlja Azernews.
Među faslifikatima bile su najpopularnije igrice 80-ih i 90-ih godina prošlog veka, uključujući Mario Bros, Strit Fejter i Star Vors sagu.
Piratske konzole su bile imitacije sada kultnih uređaja koje su proizvodili Nintendo, Sega i Atari koje nisu ispunjavale stroge bezbednosne standarde.
Novije verzije igara i retro konzola, ponovo su popularne i dostižu rekordno visoke cene, usled trenda poznatijeg kao "retro gejming".
- Policija je zaplenila oko 12 hiljada konzola koje su sadržale preko 47 miliona piratskih igrica - izjavio je šef jedinice za ekonomski kriminal finansijske policije u Torinu, Alesandro Lanđela.
Vrednost robe se procenjuje na 47,5 miliona eura, što uključuje vrednost konzola i stotine licenci za piratske programe.
Lanđela je dodao da su sve konzole "dolazile iz Kine" i da su bile namenjene za prodaju u specijalizovanim prodavnicama ili putem onlajn platformi.
Uređaji su imali nekvalifikovane baterije i električne sisteme koji nisu ispunjavali tehničke i bezbednosne standarde Evropske Unije.
(AzerNjuz/AFP)
BONUS VIDEO:
ODRŽAVANjE ŽELEZNICE U JAPANU: Humanoidni robot za održavanje linija
Preporučujemo
Besplatan vebinar: Uvod u Data Science – Prva stepenica ka karijeri budućnosti
03. 09. 2024. u 10:54
PAKAO U DUBAIJU! Iranci pogodili Burdž el Arab, simbol luksuza i jedan od najpoznatijih hotela na svetu (VIDEO)
IRANSKI dron pogodio je i hotel sa pet zvezdica Burdž el Arab u Dubaiju.
28. 02. 2026. u 23:12
EKSPLOZIJE U DUBAIJU, DOHI, TEL AVIVU: Iran potvrdio smrt Hamneija (FOTO/VIDEO)
IZRAEL i SAD izvele su napad na Iran. U Teheranu su odjeknule detonacije, a kasnije su čule i u drugim mestima. Kako je rečeno, cilj napada je eliminisanje neposrednih pretnji koje dolaze od iranskog režima. Operacija bi, prema pisanju medija, mogla da traje nekoliko dana. U celoj zemlji proglašeno vanredno stanje. SAD su operaciju nazvale "Epski bes".
28. 02. 2026. u 10:41 >> 22:21
SMEH DO SUZA: Pitali Hrvate da li znaju srpske reči - "Nikada neću pogoditi!" (VIDEO)
"LEBLEBIJA bi mogla biti karoserija."
27. 02. 2026. u 21:41
Komentari (0)