PUTEM INTERNETA DELIO SCENE MASAKRA KOJE SU POČINILI DŽIHADISTI: U Francuskoj 12-godišnji dečak proglašen krivim jer je branio terorizam
DVANAESTOGODIŠNjI dečak proglašen je krivim jer je na internetu stao u odbranu terorizma, saopštio je danas Pol-Eduar Lalua, državni tužilac iz grada Monbelijara na istoku Francuske.
Foto Shutterstock
Od decembra 2023. godine, dečak je objavio na internetu više od 1.700 video-snimaka propagande ili scena masakra koji su počinili džihadisti i delio ih je putem nekoliko šifrovanih aplikacija za komunikaciju, rekao je tužilac na konferenciji za novinare.
Tokom gotovo četvoročasovnog zatvorenog saslušanja pred sudijom za maloletnike, dečak je priznao da se zainteresovao za islam, a zatim je pristupio portalima za otvorene diskusije Diskorda i Telegrama.
- Bio je u mogućnosti da učestvuje u diskusijama o radikalnom islamizmu i više puta nam je objasnio da je bio regrutovan - precizirao je tužilac, koji je početkom jula najavio otvaranje postupka protiv dečaka.
S obzirom na njegove godine, dečak, koji živi u francuskom gradu Sošou, tada nije mogao biti stavljen pod sudski nadzor, ali podložan je privremenim pravnim merama pre izricanja krivične sankcije koja će biti izrečena za sedam meseci, precizirao je tužilac Lalua.
BONUS VIDEO: HAPŠENjE U BEOGRADU NAKON TERORISTIČKOG NAPADA
Preporučujemo
TRAGEDIJA U MARSEJU: Pas uginuo nakon što je progutao antidepresive i komade stakla
19. 08. 2024. u 19:00
OGLASILA SE POLICIJA: Otkriveno da li je pozadina eksplozije bombe u Tel Avivu terorizam
19. 08. 2024. u 12:10
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
JOVANIN NOVI DEČKO: Sportista, biznismen, sin jugoslovenskog rekordera (FOTO)
VODITELjKA Jovana Jeremić već neko vreme uživa u ljubavi sa bokserom Milošem Stojanovićem Tigrom, sinom jugoslovenskog kikboksera Gidre koji je postavio svetski rekorder.
04. 12. 2025. u 12:31
Komentari (0)