DEMOKRATE SE PONOVO HVATAJU ZA GLAVU: Bajden se povukao, ali nije uradio jednu stvar
AKTUELNI predsednik SAD Džo Bajden odustao je od predsedničke trke, saopšteno je.
Foto: AP Photo/Ronda Churchill
U izjavi podeljenoj na društvenoj mreži X, predsednik je rekao da je "u najboljem interesu moje stranke da se povučem i da se fokusiram isključivo na ispunjavanje svojih dužnosti predsednika do kraja svog mandata", napisao je Bajden.
Ono što je mnoge začudilo je činjenica da Bajden u pismu nije podržao kandidaturu nijednog člana partije.
Posebno je sve začudilo što predsednik nije pružio podrđku njegovoj potpredsednici Kamali Haris, koju mnogi vide kao glavnog pretendenta na tu funkciju.
Mnogi analitičari smatraju da će Bajden ovim postupkom izazvati haos u Demokratskoj stranci.
Podsetimo, Bajden se poslednjih nedelja suočava sa sve većim pozivima da se povuče zbog zabrinutosti za svoje godine, zdravlja i sposobnosti da vodi državu.
(Telegraf.rs)
BONUS VIDEO - TAJNO ORUŽJE RUSKOG RAKETNOG SISTEMA: JARS izvodi vežbe kamuflaže i kontradiverzije
Preporučujemo
BAJDEN SE POVUKAO IZ PREDSEDNIČKE TRKE: Podržao Kamalu Haris za kandidata
21. 07. 2024. u 19:53 >> 19:58
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)