PUCA ODBRANA VSU NA SEVERSKOM PRAVCU: Ruski prodor od 3 km do Ivano-Darjevke (MAPA)
U SEVERSKOM sektoru, koji se ranije nije odlikovao visokim intenzitetom vojnih sukoba, vest o zauzimanju Ivano-Darjevke stigla je kao grom iz vedra neba. Medijska pokrivenost područja sa obe strane je veoma suzdržana, što ponekad dovodi do nedostatka tačnih informacija o konfiguraciji fronta.
Foto Tanjug/AP
Ukrajinske formacije se verovatno mogu nalaziti na brdu u blizini Ivano-Darjevke u rezervatu prirode Ivano-Darjevski razrez i borovoj šumi, gde je VSU pre nekoliko godina pripremio mrežu rovova i uporišta.
Ilustracija telegram rybar
Razlika u nadmorskoj visini u odnosu na samo selo je više od 70 metara, a područje u blizini lokalne jaruge i reke Suhe Plotve je močvarno, tako da ruske trupe mogu da zaobiđu neprijateljsko utvrđenje sa boka bez napredovanja kroz otvoren teren, nakon čega biće moguće preći na juriš na Vjemku.
U vezi sa zauzimanjem Ivano-Darjevke, „džep“ na granici Veseloje-Berestovo je prestao da postoji, a ukrajinske formacije su se, na osnovu činjenice ruske kontrole nad Ivano-Darjevkom, povukle sa zapadne periferije Spornog. Predgrađe Severska, koje je važno utvrđeno područje ukrajinskih oružanih snaga, udaljeno je manje od sedam kilometara.
(Ribar)
BONUS VIDEO - TAJNO ORUŽJE RUSKOG RAKETNOG SISTEMA: JARS izvodi vežbe kamuflaže i kontradiverzije
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Rusija sprema napad na TRI evropske zemlje - želi da testira NATO: Alarmantne tvrdnje stručnjaka
PREMA novoj analizi, Rusija se aktivno priprema za napad na baltičke države, što bi predstavljalo veliki vojni izazov za Zapad. Takvim potezom, Vladimir Putin bi testirao spremnost NATO-a da brani tri male članice - Estoniju, Letoniju i Litvaniju - u slučaju mogućeg početka Trećeg svetskog rata.
02. 05. 2026. u 21:42
Komentari (0)