"ZLATNA MILIJARDA" KORISTI SILU I UCENE Putin: Zapad želi dominantnu poziciju u svetu
ZAPAD pribegava sili, jednostranim sankcijama i ucenama kako bi sačuvao dominantnu poziciju u svetu, izjavio je predsednik Rusije Vladimir Putin.
Foto Tanjug/AP
- Oni (Zapad) danas teže da utvrde nekakav poredak. Uprkos principima međunarodnog prava koriste mere prinude, jednostrane sankcije, selektivnu primenu pravila trgovine, ucene - rekao je ruski lider, obraćajući se na 10. Parlamentarnom forumu BRIKS.
Po njegovim rečima, članice BRIKS-a suočavaju se sa otporom država „zlatne milijarde“.
- Napori članica BRIKS-a i drugih zemalja u razvoju nailaze na žestok otpor vladajućih elita država, takozvane „zlatne milijarde - rekao je Putin.
Kako je istakao, one deluju suprotno istorijskoj logici, a često čak i na štetu dugoročnih interesa sopstvenog naroda, nastoje da uvedu određeni poredak na bazi svojih pravila koji niko nije video, niko nikada nije prihvatio, a koji su u interesu onih koji sebe smatraju izuzetnim i sebi prisvajaju pravo da drugima diktiraju svoju volju.
On je istakao da postoji mogućnost da se u budućnosti stvori parlament BRIKS-a.
- Da, BRIKS još nema svoju institucionalizovanu parlamentarnu strukturu, ali verujem da će u budućnosti ova ideja definitivno biti realizovana - rekao je Putin.
Predsednik je podsetio da je ove godine broj učesnika foruma porastao na deset, Rusija, kao predsedavajući, ulaže napore da se nove članice efikasno integrišu u mehanizme BRIKS-a.
Deseti parlamentarni forum BRIKS-a održava se 11-12. jula u Sankt Peterburgu. Tema sastanka je „Parlamentarna dimenzija BRIKS-a: Izgledi za jačanje međuparlamentarne saradnje“.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: IZRAEL RAZMENjUJE VATRU SA HEZBOLAHOM: Naser meta vazdušnog napada
Preporučujemo
NA SPISKU 700 IMENA: Rusija će suditi stranim plaćenicima koji se bore u Ukrajini
11. 07. 2024. u 11:43
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)