"ČAK I PRE NEGO ŠTO UĐEM U OVALNI KABINET" Veliko Trampovo predizborno obećanje: Ako pobedim, rešiću sukob u Ukrajini i pre inauguracije
BIVŠI američki lider Donald Tramp je na mitingu u Filadelfiji (Pensilvanija) obećao da će, ako pobedi na predsedničkim izborima, rešiti sukob u Ukrajini pre zvaničnog stupanja na dužnost šefa američke administracije.
Foto AP
Očekuje se da će se inauguracija novoizabranog predsednika SAD održati 20. januara 2025. godine.
„Čak i pre nego što uđem u Ovalni kabinet, ubrzo nakon što pobedimo na predsedničkim izborima, rešiću užasan sukob između Rusije i Ukrajine“, uveravao je Tramp.
Pored toga, obećao je da će sprečiti treći svetski rat.
Predsednički izbori u SAD održaće se 5. novembra. Tramp je već dobio potreban broj delegatskih glasova da bude kandidat Republikanske partije za šefa države. I aktuelni predsednik Džozef Bajden, koji se kandiduje za drugi mandat, obezbedio je podršku dovoljnog broja delegata Demokratske stranke.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO:
BROJKE NE LAŽU: Bošnjaci su ovom izjavom priznali da nije bilo genocida u Srebrenici!
Preporučujemo
BAŠ BAŠ "ŠIROKO" Tramp ostavio u restoranu u Filadelfiji napojnicu od 500 dolara
23. 06. 2024. u 13:37
POZNAT DATUM PRVE DEBATE BAJDENA I TRAMPA: Ove godine na snagu stupaju i nova pravila
21. 06. 2024. u 08:24
FICO ŠOKIRAN PONAŠANjEM TRAMPA: Vidno uznemiren susretom alarmirao Evropu
SLOVAČKI premijer Robert Fico rekao je liderima Evropske unije na samitu prošle nedelje da ga je "šokiralo" raspoloženje predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa tokom njihovog sastanka u Mar-a-Lagu, izjavilo je više evropskih diplomata, objavio je danas briselski Politiko.
28. 01. 2026. u 07:48
VOJSKA NA ULICAMA PEKINGA Kina u fazi unutrašnjeg obračuna: Hapšenja u vrhu armije za izdaju u korist SAD (VIDEO)
KINA se suočava sa jednim od najtežih trenutaka unutrašnje političko-bezbednosne nestabilnosti u poslednjoj deceniji.
28. 01. 2026. u 07:00
SPAS U 10 SEKUNDI: Kako sami sebi možete da pomognete u slučaju srčanog udara
INFARKT je jedan od najčešćih uzroka iznenadne smrti, i to sve češće kod mladih osoba.
29. 01. 2026. u 07:41
Komentari (0)