NEBENZJA OŠTRO O REZOLUCIJI O SREBRENICI: Zločini nacističke Nemačke najbolnija tema za nas

Марко Колашинац
Marko Kolašinac

17. 06. 2024. u 08:53

USVAJANjEM rezolucije o Srebrenici napravljen je presedan koji će svakako uticati na dalje diskusije o proglašavanju drugih istorijskih tragedija za genocid, rekao je danas za RIA Novosti stalni predstavnik Rusije pri Ujedinjenim nacijama Vasilij Nebenzja.

НЕБЕНЗЈА ОШТРО О РЕЗОЛУЦИЈИ О СРЕБРЕНИЦИ: Злочини нацистичке Немачке најболнија тема за нас

Foto: AP Photo/Eduardo Munoz Alvarez

On je, na pitanje da li Rusija planira da predloži rezoluciju o genocidu protiv sovjetskih naroda u okviru Generalne skupštine UN, podsetio da je jedan od glavnih sponzora rezolucije o Srebrenici bila upravo Nemačka, koja je počinila velike zločine za vreme Drugog svetskog rata.

Rusija je, kako kaže, uvek pridavala veliki značaj očuvanju istorijskog sećanja i vraćanju pravde onima koji su stradali i poginuli tokom velikog rata.

- Zločini nacističke Nemačke nad narodima Sovjetskog Saveza, uključujući opsadu Lenjingrada i masovno istrebljenje civila, i dalje su jedna od najbolnijih tema za nas. Nastavićemo da svim raspoloživim sredstvima tražimo zvanično priznanje prave prirode ovih zločina i obnavljanje istorijske istine na međunarodnom nivou - naglasio je Vasilij Nebenzja.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

ZVEZDA UKRAJINE PROBALA DA UBIJE RUSKOG PUKOVNIKA: Rusija ne prašta! Evo šta se desilo ukrajinskoj šampionki