"SAD OBMANJUJU JAVNOST" Lavrov: Zapadno oružje se već koristi za napade na rusku teritoriju
ORUŽJE Sjedinjenih Američkih Država i drugih zapadnih zemalja, koje se šalje Kijevu, već se primenjuje za napade na civilne objekte na teritoriju Rusije, van granica ukrajinskog sukoba – to je na savesti Vašingtona, izjavio je novinarima šef ruske diplomatije Sergej Lavrov.
Foto: Profimedia
- Američko oružje već se koristilo za napade na najrazličitije objekte van granica ukrajinskog sukoba. Amerikanci pokušavaju da za svoje javno mnjenje ili članice NATO-a daju neke umirujuće izjave ili pokažu da odluka još nije doneta, ali to su, po mom mišljenju, sve smicalice - ocenio je ministar.
On je istakao da se napadi izvode pre svega na objekte civilne infrastrukture i na stambene četvrti.
Lavrov je takođe doputovao u Minsk gde su u toku pregovori Rusije i Belorusije u široj delegaciji, a s tim u vezi Lavrov je istakao da Savezna država Belorusije i Rusije demonstrira najviši nivo integracije, koji se može videti ne samo na postsovjetskom prostoru, već i u svetu.
Prethodno, portparol Kremlja Dmitrij Peskov poručio je da su izjave iz SAD o tome da je neophodno dozvoliti Ukrajini da izvodi napade američkim oružjem na rusku teritoriju neodgovoran i veoma opasan stav.
Podsećamo, grupa američkih kongresmena podnela je nacrt rezolucije u kojoj se predsednik SAD Džozef Bajden poziva da bez odlaganja isporuči Ukrajini operativno-taktičke rakete „atakams“.
Jedan od autora nacrta je predsednik Odbora Predstavničkog doma za međunarodne poslove, republikanac Majkl Mekol. On je čak pokazao mapu ruske teritorije sa zonom koju bi mogle da pokriju rakete „atakams“.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: RUSKI BOMBARDER: Let SU-25 u borbenim misijama iznad zone sukoba u Ukrajini
Preporučujemo
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)