"NEMA USLOVA ZA PREGOVORE SA RUSIJOM": Predsednik Finske izneo oštro mišljenje
FINSKI predsednik Aleksandar Stub izjavio je da je vojna akcija jedini način za postizanje mira u Ukrajini i da ne postoje uslovi za pregovore sa Rusijom.
Foto: Gugl maps printskrin/Vikipedija/Tanjug/AP
- U ovom konkretnom slučaju, jedini način da se postigne mir je borba - rekao je Stub u intervjuu za Si-En-En.
Napomenuo je da je postizanje mira dvosmeran proces.
Prema njegovim rečima, neophodno je da se dve strane "ukrste u nekoj fazi, kada za to budu stvoreni uslovi".
Stub je naveo da ne zna kada će se pojaviti neophodni uslovi za to.
- Trenutno nemamo nikakav politički dijalog sa Rusijom. I mislim da ne možemo niti treba da ga vodimo - zaključio je finski predsednik.
BONUS VIDEO: GLASANjE U RUSIJI- IRVASI STIGLI PRVI
Preporučujemo
LAVROV DOPUTOVAO U KINU: Tokom dvodnevne posete sastaće se sa ministrom Vang Jiem
08. 04. 2024. u 08:01
OGLASILI SE RUSI O ČLANSTVU KOSOVA U SAVETU EVROPE: Snažna poruka iz Moskve
08. 04. 2024. u 07:52
OD NjE STARIJI 20 GODINA: Ova poznata dama je supruga Mikija Manojlovića (FOTO)
01. 04. 2024. u 09:36
TAJNE "BOLjEG ŽIVOTA": Brena odbila ulogu, a za Lauša je pisan OVAJ lik
01. 04. 2024. u 09:00
Američka ambasada izdala hitno upozorenje: Veliki rizik od napada
Američka ambasada u Bagdadu izdala je danas bezbednosno upozorenje najvišeg stepena na povećan rizik od napada na američke građane i objekte u Iraku, uključujući i područje Iračkog Kurdistana.
20. 04. 2026. u 16:58
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
Koliku penziju ima Angela Merkel? Brojka će vas iznenaditi! A to nije kraj - jedna stvar donela joj bogatstvo
ANGELA Merkel u penziji živi bolje nego ikad!
20. 04. 2026. u 12:46
Komentari (0)