LAVROV O FAMOZNOJ "FORMULI ZELENSKOG": Svima je jasno - to je ultimatum Rusiji
CELOM svetu je očigledno da „mirovna formula ukrajinskog predsednika Vladimira Zelenskog“ koju nameće Zapad predstavlja samo ultimatum Rusiji, izjavio je ruski ministar inostranih poslova Sergej Lavrov.
Foto: AP
- Sjedinjene Američke Države i saveznici nameću međunarodnoj zajednici famoznu ‘formulu Zelenskog’ i pokušavaju da istu tu formulu predstave kao jedini način za rešavanje sukoba. To što ovaj način nije ništa drugo nego ultimatum Rusiji, što je jednostavno nemoguće njegovo ispunjenje i nije na čast onima koji pokušavaju da se predstave kao spoljnopolitički zvaničnici i efikasni menadžeri, očigledno je svima - rekao je Lavrov u govoru na prvom sastanku predstavnika članica BRIKS-a u okviru ruskog predsedavanja organizacijom.
On je dodao da inicijative Brazila i Južnoafričke Republike za rešavanje ukrajinskog sukoba zapadne zemlje čak i ne razmatraju na sastancima o takozvanoj „formuli mira Zelenskog“.
„Mirovna formula“, koju je razvio i promovisao Kijev, zahteva obnavljanje teritorijalnog integriteta Ukrajine, obezbeđivanje evroatlantskih bezbednosnih garancija i stvaranje specijalnog tribunala za istragu „ratnih zločina“ koji se pripisuju Rusiji. U Moskvi „formulu mira“ Vladimira Zelenskog smatraju potpuno odvojenom od stvarnosti.
Moskva je ranije više puta isticala da je spremna za pregovore, ali je Kijev uveo zakonsku zabranu na njih. Zapad stalno poziva Rusiju na pregovore, za koje Moskva pokazuje spremnost, ali istovremeno Zapad ignoriše stalna odbijanja Kijeva da se uključi u dijalog.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO:
EVO KAKO KURTIJEVI SRBI VODE LEPOSAVIĆ: Izdala Srbiju i Srbe pa šmrče kokain u opštini
Preporučujemo
IPAK "LETI" GLAVNOKOMANDUJUĆI VSU: Zelenski će smeniti Zalužnog, Zapad će biti ljut
30. 01. 2024. u 19:00
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (2)