KAMION POKOSIO LJUDE U NEMAČKOJ: Vozilo uletelo u pešačku zonu - poginula žena, više povređenih
ŽENA stara 37 godina poginula je, a pet pešaka i vozač kamiona prebačeni su u obližnju bolnicu, kada je kamion danas uleteo usred pešačke zone u nemačkom gradu Pasau.
Foto: EPA
Prema rečima svedoka, kamion se zaleteo u grupu ljudi usred pešačke zone kod železničke stanice, prenosi Bild.
Drugi svedok je rekao da se radi o kamionu teškom više od sedam tona, preneo je Miror.
Incident se dogodio u jednoj od glavnih gradskih ulica, Banhofštrase.
Dodaje se da je veliko vozilo udarilo nekoliko ljudi, među njima je bilo i dece.
Policija Donje Bavarske navela je da se danas dogodio ozbiljan saobraćajni incident.
- Kamion je udario nekoliko ljudi, žena je preminula, a najmanje četiri osobe su teško povređene. I vozač kamiona star 63 godine je povređen - saopštila je policija.
Žena (37) je od siline udarca preminula na licu mesta, a ostali prolaznici su teško povređeni i prebačeni su u obližnje bolnice helikopterima.
Pretpostavlja se da je ćerka (11) tragično nastradale žene takođe povređena.
Policija je dodala da se incident dogodio oko 10.00 po srednjoevropskom vremenu, kao i da je vozač nastavio sa vožnjom nakon što je ostavio robu.
On je prošao pored zaustavljenog vozila i udario pešake.
Preporučujemo
TRAMP RAZOČARAN U ZELENSKOG "Nije spreman da potpiše američki mirovni predlog"
08. 12. 2025. u 08:57
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)