IZAZOV ZA EU I SAD: Putin zadaje novi udarac Zapadu
PUTOVANjA ruskog predsednika Vladimira Putina u zemlje Persijskog zaliva izgledaju kao izazov za Evropsku uniju i SAD, koje pokušavaju da izoluju rusko rukovodstvo u pozadini specijalne operacije u Ukrajini, piše Blumberg.
Foto: EPA/Profimedia/ilustracija
Agencija napominje da je ruska ekonomija našla „sigurnu podršku“.
- Saradnja između zemalja Zaliva i Moskve biće u fokusu posete - navodi Blumberg.
Takođe, u tekstu se tvrdi da je saradnja između zemalja važna i zbog „zavisnosti Rusije od energetskih prihoda“.
Pomoćnik ruskog predsednika Jurij Ušakov rekao je 5. decembra da će Vladimir Putin razgovarati sa šefovima UAE, Saudijske Arabije i Irana o njihovoj povezanosti sa BRIKS-om.
BONUS VIDEO: Krzneni član ruske armije
Preporučujemo
ZA PUTINA STIGLO 256.000 PITANjA: Godišnja konferencija ruskog predsednika 14. decembra
05. 12. 2023. u 15:10
FICO ŠOKIRAN PONAŠANjEM TRAMPA: Vidno uznemiren susretom alarmirao Evropu
SLOVAČKI premijer Robert Fico rekao je liderima Evropske unije na samitu prošle nedelje da ga je "šokiralo" raspoloženje predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa tokom njihovog sastanka u Mar-a-Lagu, izjavilo je više evropskih diplomata, objavio je danas briselski Politiko.
28. 01. 2026. u 07:48
VOJSKA NA ULICAMA PEKINGA Kina u fazi unutrašnjeg obračuna: Hapšenja u vrhu armije za izdaju u korist SAD (VIDEO)
KINA se suočava sa jednim od najtežih trenutaka unutrašnje političko-bezbednosne nestabilnosti u poslednjoj deceniji.
28. 01. 2026. u 07:00
DA LI JE TRAMP ZASPAO USRED SASTANKA? "Ne! Pogledajte, bilo je prilično dosadno!" (VIDEO)
DA LI je zaspao ili mu je samo bilo dosadno? Za američkog predsednika Donalda Trampa, sve je u oku posmatrača, kaže on.
30. 01. 2026. u 10:24
Komentari (0)