PREDSEDNIK EGIPTA: Kolektivno kažnjavanje Gaze neprihvaljivo, neophodan hitan prekid vatre
EGIPATSKI predsednik Abdel Fatah al Sisi pozvao je na hitnu održivu obustavu vatre u Pojasu Gaze, "bez uslovljavanja ili restrikcija".
Foto: Printskrin
- Politika kolektivnog kažnjavanja naroda u Gazi je neprihvatljiva i ne može biti opravdana samoodbranom ili drugim tvrdnjama - rekao je al Sisi u govoru na samitu o situaciji u Gazi.
On je poručio da takve akcije Izraela moraju da prestanu odmah, prenosi Rojters. Saudijska Arabija danas je domaćin vanrednog zajedničkog islamsko-arapskog samita u Rijadu, a povodom situacije u Pojasu Gaze.
Samitu prisustvuju arapski lideri kao i predsednik Irana Ebrahim Raisi.
Preporučujemo
"ONI DOLAZE JEDAN PO JEDAN": Povređeni Palestinci pristižu u Egipat preko prelaza Rafa
01. 11. 2023. u 13:28
NIKAD JAČI UDARAC ZA RUSE OD POČETKA RATA: Ukrajinske rakete letele više od 1.300 km, pogođena ključna fabrika (VIDEO)
UKRAJINA je u subotu uveče pogodila jedno od strateški najznačajnijih odbrambenih postrojenja Rusije, napavši Votkinski mašinski zavod u udaljenom regionu, skoro 1.300 kilometara od ukrajinske granice - što predstavlja najdublji udar ikada izveden ukrajinskim oružjem domaće proizvodnje.
25. 02. 2026. u 12:25
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)