LIDER HEZBOLAHA: Drugi front u ratu Izraela sa Hamasom je već otvoren (VIDEO)

Предраг Стојковић
Predrag Stojković

21. 10. 2023. u 21:31

ZAMENIK lidera libanskog Hezbolaha, šeik Naim Kasem izjavio je danas da ta grupa "pokušava da oslabi izraelskog neprijatelja i da mu stavi do znanja da je spremna za borbu", kao i da je “drugi front u ratu već otvoren”.

ЛИДЕР ХЕЗБОЛАХА: Други фронт у рату Израела са Хамасом је већ отворен (ВИДЕО)

Foto: AP Photo/Hussein Malla

Kasem je na sahrani jednog borca rekao da Hezbolah u sukobu sa Izraelom postiže uspehe, preneo je AP.

Posmatrači sukoba Izraela sa Hezbolahom kažu da izgleda da libanska militantna grupa pokušava da odvuče izraelske snage iz Gaze uoči očekivanog izraelskog kopnenog napada, prenela je Al Džazira (VIDEO).

Na snimcima su zabeleženi večerašnji napadi izraelske armije na teritoriju južnog Libana. Na društvenim mrežama se pojavila informacija da su izraelske snage koristile municiju sa zabranjenim belim fosforom.

BONUS VIDEO - UZNEMIRUJUĆI SNIMCI IZ POJASA GAZE: Pripadnici Hamasa hvataju taoce na granici sa Izraelom

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".

11. 03. 2026. u 16:26

Komentari (0)

PUNI GORČINE I MRZOVOLJE: Ovo su TRI najnegativnija horoskopska znaka