BIVŠA TRAMPOVA ADVOKATICA PROGLAŠENA KRIVOM: Osuđena za pokušaj poništavanja izbornih rezultata
BIVŠA advokatica Donalda Trampa Sidni Pauel postigla je dogovor sa tužiocima i izjasnila se danas da je kriva po optužnici da je radila na poništavanju poraza bivšeg predsednika na izborima u Džordžiji 2020. godine.
FOTO: Tanjug/AP
Ona je osuđena uslovno na šest godina zatvora, što je znatno blaža kazna od one koju bi dobila da je proglašena krivom, između ostalog, za kršenje državnog zakona o reketiranju, prenosi Njujork tajms.
Pauel je kažnjena sa 6.000 dolara i pristala je da plati kaznu od 2.700 dolara Džordžiji, kao i da napiše pismo izvinjenja građanima te savezne države.
Ona je prvobitno bila optužena za reketiranje i još šest tačaka u okviru plana da se Tramp zadrži na vlasti nakon poraza na izborima 2020. godine.
Tužioci bi mogli da je nateraju da svedoči u slučaju protiv Trampa, što znači da bi Pauel mogla da iznese detalje o tome šta se dešavalo sredinom decembra 2020. godine kada se razgovaralo o strategiji za poništavanje rezultata izbora, navodi AP.
BONUS VIDEO - UZNEMIRUJUĆI SNIMCI IZ POJASA GAZE: Pripadnici Hamasa hvataju taoce na granici sa Izraelom
Preporučujemo
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (0)