IZRAELSKI AMBASADOR ODGOVORIO PAPI: "Svi želimo mir, ali hoću da čujem jače reči o pravu Izraela da se brani"
PAPA Franja prati situaciju u Gazi nakon najnovijeg rasplamsavanja izraelsko-palestinskog sukoba redovnim pozivima lokalnom katoličkom svešteniku, javili su danas vatikanski mediji.
Foto Tanjug/AP
Katolički sveštenik u Gazi Gabrijel Romaneli primio je dva telefonska poziva od pape otkako su neprijateljstva počela tokom vikenda napadom islamističkih militanata Hamasa na Izrael u kojem je poginulo više od 1.000 ljudi, prenosi Rojters.
- Papa je izrazio svoju bliskost i uputio molitve. Zahvalili smo mu na njegovom apelu za prekid vatre i protiv svakog nasilja, svakog terorizma i svih ratova - rekao je Romaneli za Vatikan njuz.
Romaneli, koji je govorio iz Vitlejema, na Zapadnoj obali koju je okupirao Izrael, rekao je da papa takođe planira da pozove svog zamenika u Gazi, gde lokalna katolička crkva brine o oko 150 raseljenih porodica.
Papa Franja je u nedelju pozvao na prekid napada i nasilja u Izraelu i Gazi, rekavši da će terorizam i rat doneti samo još više patnje i smrti nevinim ljudima.
- Razumem da Vatikan želi mir. Svi želimo mir. Ali voleo bih da čujem jače reči o pravu Izraela da se brani - rekao je izraelski ambasador u Vatikanu.
BONUS VIDEO: GAZA POD BOMBAMA - Izrael lansirao rakete - Veliki vazdušni napad u toku noći
Preporučujemo
FICO ŠOKIRAN PONAŠANjEM TRAMPA: Vidno uznemiren susretom alarmirao Evropu
SLOVAČKI premijer Robert Fico rekao je liderima Evropske unije na samitu prošle nedelje da ga je "šokiralo" raspoloženje predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa tokom njihovog sastanka u Mar-a-Lagu, izjavilo je više evropskih diplomata, objavio je danas briselski Politiko.
28. 01. 2026. u 07:48
VOJSKA NA ULICAMA PEKINGA Kina u fazi unutrašnjeg obračuna: Hapšenja u vrhu armije za izdaju u korist SAD (VIDEO)
KINA se suočava sa jednim od najtežih trenutaka unutrašnje političko-bezbednosne nestabilnosti u poslednjoj deceniji.
28. 01. 2026. u 07:00
SADA JE SVE OTKRIVENO! Evo zbog čega Dušan Mandić nije bio na prijemu kod Vučića
Vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je u zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Beogradu pošto je u nedelju u finalu pobedila Mađarsku 10:7, međutim mnogi nisu znali sa kakvim problemima se nosio selektor Uroš Stevanović.
28. 01. 2026. u 12:38
Komentari (0)