STOTINE HILJADA DEMONSTRANATA NA ULICAMA: Širom Izraela održani protesti protivnika reforme pravosuđa
ŠIROM Izraela večeras su održani protesti protiv reforme pravosuđa uoči zasedanja Visokog suda pravde koji će u utorak razmatrati zakon koji je usvojila vladajuća koalicija.
Foto: AP Photo/Ohad Zwigenberg
Ovaj predlog zakona podrazumeva oduzimanje pojedinih nadležnosti Vrhovnom sudu.
Organizatori tvrde da je na stotine hiljada demonstranata učestvovalo na skupovima širom zemlje.
Marševi su održani ranije tokom dana na severu Izraela, gde je završeno trodnevno putovanje u Tel Haju.
Demonstranti u Beršebi održali su uveče završni protestni marš na jugu zemlje koji je počeo nešto posle podne.
Na skupu su učestvovali lideri beduinske zajednice.
Prema vladinim reformama, političari će imati dominantnu ulogu u izboru sudija i omogućiće parlamentu - Knesetu - da poništava presude Vrhovnog suda prostom većinom i u potpunosti ukloni neke zakone iz sudske revizije.
Kritičari kažu da ovo ugrožava politički sistem kontrole i ravnoteže, jer Izrael nema ustav, već samo parlament koji kontroliše vladajuća koalicija.
BONUS VIDEO: JEZIVE SCENE IZ ATINE - Poplavljena metro stanica
Preporučujemo
SMAJLOVIĆ: Reporteri N1 i Nove S se ponašaju kao organizatori protesta
09. 09. 2023. u 15:54
SUPRUGA STEFANA JOVIĆA: Nepoznata javnosti - imaju petogodišnjeg sina (FOTO)
08. 09. 2023. u 15:53
NIKAD JAČI UDARAC ZA RUSE OD POČETKA RATA: Ukrajinske rakete letele više od 1.300 km, pogođena ključna fabrika (VIDEO)
UKRAJINA je u subotu uveče pogodila jedno od strateški najznačajnijih odbrambenih postrojenja Rusije, napavši Votkinski mašinski zavod u udaljenom regionu, skoro 1.300 kilometara od ukrajinske granice - što predstavlja najdublji udar ikada izveden ukrajinskim oružjem domaće proizvodnje.
25. 02. 2026. u 12:25
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)