KALAS SE IZVINJAVA, ALI NE DA FUNKCIJU: Novi detalji afere u Estoniji
ESTONSKA premijerka Kaja Kalas rekla je da neće napustiti tu funkciju zbog posla njenog supruga u Rusiji
Foto Tanjug/AP
Njene reči prenosi portal Delfi .
- Nastaviću da radim kao premijerka - rekla je ona.
Istovremeno, Kalas je izrazila žaljenje zbog situacije sa poslovima njenog supruga. Ona se izvinila svima „koji su uvređeni“.
Ona je u intervjuu za portal ERR rekla da će izostati sa vanredne zajedničke sednice specijalnih komisija parlamenta za kontrolu državnog budžeta i borbu protiv korupcije, pošto se poslovi njenog supruga ne tiču državnog budžeta.
Stark Logistics, delom u vlasništvu Arva Halika, supruge premijerke Estonije, nastavlja sa radom u Rusiji.
Ova informacija izazvala je veliki odjek u društvu, dok opozicioni političari traže da Kalas podnese ostavku.
Premijerkin suprug je napomenuo da će sve svoje akcije prodati kompaniji Stark Logistics.
Preporučujemo
RAT U UKRAJINI: Rusija podigla lovce kod Krimskog mosta (VIDEO)
28. 08. 2023. u 07:42 >> 00:50
SAMO U RUSIJI: Zaustavio automobil pored puta kako bi nahranio medveda (VIDEO)
27. 08. 2023. u 21:26
TRENUTAK KAD JE SRBIJA ZANEMELA! Vučić se uhvatio za glavu nakon priznanja ove hrabre žene: Dođe mi da zajedno sa vama plačem!
PREDSEDNIK Aleksandar Vučić se uhvatio za glavu nakon što mu je građanka Bora otkrila borbu za usvajanje deteta i probleme sa socijalnom pomoći, obećavši da će pokušati da učini sve što može da problem bude rešen.
20. 02. 2026. u 22:47
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"KOSOVO, SRBIJA, USTANITE!" Tramp pozdravio i goste kojih nije bilo u sali
AMERIČKI predsednik Donald Tramp osnovao je Odbor za mir, ali je već na osnivačkom sastanku "Odbora za mir" zapretio ratom. Pretnju iz govora ponovio je i u avionu za Džordžiju. Ozbiljnost pokazuje i premeštanje nosača aviona u istočno Sredozemlje.
21. 02. 2026. u 09:40
Komentari (0)