EVAKUISANO 600 LJUDI: Požari na Sardiniji zahvatili severoističnu i južnu obalu
NA Sardiniji je danas izbila serija požara koja je zahvatila severoistočnu obalu i oblasti na jugu ostrva, zbog čega je evakuisano 600 osoba.
Foto B. Dabić
Plamen, podstaknut vetrom maestralom, brzo se kretao ka gradu Siniskola na severoistoku Sardinije i primorskom letovalištu „La Kaleta“, gde je došlo do evakuacije iz privatnih kuća i smeštajnih objekata, prenosi Il Fatto Quotidiano.
Na licu mesta je šest vatrogasnih ekipa iz Pokrajinske komande Nuoro sa 30 ljudi i 12 vozila, uz podršku kanadera regionalne civilne zaštite.
Predsednik Sardinije Kristijan Solinas saopštio je da je zatražio od službe civilne odbrane da ojača vatrogasnu flotu i pošalje rano upozorenje o aktiviranju Evropskog mehanizma za civilnu odbranu.
On nije isključio da su požare mogli da izazovu piromani i naložio je službi zaštite šuma da pojača kontrolu kako bi se identifikovali odgovorni.
Krajem jula, južni regioni Italije, posebno Sicilija, stradali su od šumskih požara.
Požari su se širili usled visokih temperatura, koje je na Apenine iz Afrike doneo anticiklon „Haron”.
Od posledica požara i vrućina na Siciliji su stradale tri osobe, a šteta od elementarnih nepogoda iznosi najmanje 260 miliona evra.
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)