"NEĆU VIŠE TO DA KOMENTARIŠEM" Putin objasnio kakav dogovor imaju Rusija i Turska
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin izjavio je da postoje dogovori sa Turskom o tome da ukrajinski borci iz neonacističke jedinice "Azov" treba da ostanu u Turskoj a ne da se vrate u Ukrajinu, ističući da ne želi više da komentariše to pitanje.
Foto: Profimedia/Alexander NEMENOV
Putin je govorio na konferenciji za novinare u Sankt Peterburgu sa liderima afričkim država koji su učestvovali na Samitu Rusija-Afrika.
Pet komandanata "Azova" vratilo se ranije ovoga meseca u Ukrajinu iz Turske, nakon posete ukrajinskog predsednika Vladimira Zelenskog Ankari. Moskva je tada saopštila da to predstavlja kršenje sporazuma o razmeni ratnih zarobljenika.
Ukrajina je krajem septembra prošle godine najavila razmenu sa Rusijom 215 vojnika, uključujući komandante odbrane iz čeličane Azovstal. Pet vojnih komandanata prebačeno je u Tursku, gde je trebalo da ostanu do kraja rata, prema dogovoru sa predsednikom Turske Redžepom Tajipom Erdoganom.
Preporučujemo
VELIKI UDARAC ZA TRAMPA: Ovo mu se nije dogodilo od povratka u Belu kuću
24. 03. 2026. u 20:06
SAD ČEKAJU ODGOVOR IRANA O PREGOVORIMA: Konačna odluka zavisi od odgovora Teherana
24. 03. 2026. u 19:50
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (2)