ZAUSTAVIO BIH SUKOB ZA JEDAN DAN Tramp: Rekao bih mu - Dosta, morate da se dogovorite

BIVŠI predsednik SAD Donald Tramp, govoreći o tome kako će okončati sukob u Ukrajini ako bude izabran za šefa države, rekao je da namerava da kaže "dosta" Volodimiru Zelenskom.

ЗАУСТАВИО БИХ СУКОБ ЗА ЈЕДАН ДАН Трамп: Рекао бих му - Доста, морате да се договорите

Foto: EPA/Shutterstock/ilustracija

Rekao bih Zelenskom: "Dosta, morate da se dogovorite", rekao je on u intervjuu za Foks njuz.

Tramp je istakao da je imao "veoma dobre odnose" i sa Zelenskim i sa predsednikom Rusije Vladimirom Putinom i da bi mogao da okonča sukob u roku od jednog dana.

Bivši američki predsednik je dodao da će Putina upozoriti i na spremnost SAD da Ukrajini pruže još veću pomoć ukoliko Moskva ne bude spremna da završi specijalnu vojnu operaciju.

Moskva je više puta nagovestila da je spremna za pregovore, ali je Kijev uveo zabranu na njih na zakonodavnom nivou, prenela je agencija RIA Novosti.

BONUS VIDEO: TRAMP NAPUSTIO SUDNICU - Trenutak kad nekadašnji predsednik SAD odlazi uz velike mere obezbeđenja

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!

AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!

PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče, tokom prikaza novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu u Batajnici, da će Srbija nabaviti kineski protivvazduhoplovni sistem dugog dometa HQ-9, koji zapadni vojni analitičari ocenjuju kao pandan ruskom S-300, dok pojedine analize njegove sposobnosti porede i sa sistemom S-400.

29. 06. 2026. u 15:26 >> 15:52

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (3)

STIGAO SIN: Dado Polumenta postao otac po treći put - dali mu ime moćnog značenja