BORELJ OTVORIO KARTE: Do američkih izbora neće biti pregovora o Ukrajini
VISOKI predstavnik EU za spoljnu politiku i bezbednost Žozep Borelj veruje da pregovori o rešenju krize u Ukrajini verovatno neće početi pre američkih predsedničkih izbora, zakazanih za 2024. godinu.
Foto: Printscreen/ec.europa.eu
- Mislim da on (ruski predsednik Vladimir Putin) čeka rezultate američkih izbora - rekao je diplomata u intervjuu španskom radiju Odna Cero.
- Da sam Putinov prijatelj, poput Kineza, rekao bih mu da je napravio ogromnu grešku, ispravite je što je pre moguće - rekao je Borelj.
- To je ono što očekujemo od Kine - dodao je šef diplomatije EU.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO:
ZAJEDNIČKE PATROLE: Ruska i kineska avijacija osam sati iznad azijsko-pacifičkog regiona
Preporučujemo
PROGNOZE EVROPSKOG KOMESARA: Konflikt u Ukrajini može trajati nekoliko godina
12. 06. 2023. u 12:42
"KAKO ĆE SE SVE TO ZAVRŠITI?" Mask nezadovoljan zbog nove američke vojne pomoći Ukrajini
11. 06. 2023. u 08:54
PROGNOZE ITALIJANSKOG GENERALA: Sukob u Ukrajini bi mogao da traje još dugo
10. 06. 2023. u 13:00
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
DRAMA NA NEBU: Ruski avioni izbacili uređaje blizu britanskog nosača aviona, hitno dignuti F-35
VELIKA Britanija presrela je dva ruska aviona nakon što je premestila nosač aviona ka Arktičkom krugu radi podrške misijama NATO.
06. 07. 2026. u 09:38
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (2)