ROJTERS: Blinken planira da poseti Kinu u narednim nedeljama
AMERIČKI državni sekretar Entoni Blinken planira da poseti Kinu u narednim nedeljama, javlja Rojters.
Foto: Stefani Reynolds/Pool Photo via AP
Neimenovani izvor britanske agencije nije naveo detalje o tome kada bi tačno do posete moglo da dođe, dok su iz Stejt departmenta odbili da potvrde da će Blinken posetiti Kinu.
- Nemamo da najavimo nikakva putovanja državnog sekretara. Kao što smo i ranije rekli, poseta Narodnoj Republici Kini će biti zakazana kada uslovi to budu dozvoljavali - rekao je portparol Stejt departmenta Vedant Patel.
Blinken je ranije ove godine otkazao posetu Pekingu zbog pojave navodnog kineskog špijunskog balona u američkom vazdušnom prostoru koji je Vojska SAD na kraju oborila.
Odnosi dve najveće svetske ekonomije su dodatno zategnuti raznim drugim pitanjima, od Tajvana i ljudskih prava u Kini, pa do sada neviđene aktivnosti dve vojske u Južnom kineskom moru
BONUS VIDEO: KULjA VODA NA SVE STRANE - Snimak oštećenja na brani Kahovskaja
Preporučujemo
PREPARIRANE PTICE - DRONOVI: Neobičan eksperiment naučnika u Novom Meksiku (VIDEO)
05. 06. 2023. u 21:30
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
PUTIN GUBI KRIM? U toku je "duboka operacija" - Ukrajina izvodi brz povratak poluostrva nakon 12 godina
ZAPADNI mediji i stručnjaci danima unazad predviđaju da bi se poluostrvo Krim moglo vratiti pod ukrajinsku kontrolu, jer je Ukrajina prekinula ruske linije snabdevanja.
06. 06. 2026. u 08:59 >> 08:59
NEMAČKA HITNO POZVALA RUSIJU: Putine, vreme je...
MINISTAR spoljnih poslova Nemačke, Johan Vadeful, pozvao je ruskog predsednika, Vladimira Putina, da pokrene pregovore o miru u Ukrajini uz učešće Evrope, prenose nemački mediji.
05. 06. 2026. u 09:53
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (1)