"GORI" KINA: Visoke temperature uzrokovale velike probleme širom zemlje
TEMPERATURE širom Kine dostigle su ili premašile rekordne vrednosti za maj, saopštile su danas kineske vlasti.
FOTO: AP/Tanjug
Očekuje se da će se toplotni talas nastaviti u većem delu južne Kine, što može dodatno opteretiti elektroenergetsku mrežu, najavili su meteorolozi.
Meteorološke stanice na 446 lokacija registrovale su temperature koje su bile iste ili veće od najviših ikada zabeleženih za maj, rekao je danas zamenik direktora Nacionalnog klimatskog centra Gao Rong, prenosi Gardijan.
U ponedeljak je Šangajska meteorološka služba izvestila da je grad zabeležio temperaturu od 36,1 stepen Celzijusa.
Prethodni rekord za maj bio je 35,7 stepeni Celzijusa, što se dogodilo 2018.
Očekuje se da će tokom naredna tri dana veći deo južne Kine zabeležiti temperature veće od 35 stepeni Celzijusa, dok će u nekim oblastima one prelaziti 40 stepeni Celzijusa, prema današnjem izveštaju meteorološke službe.
To može dovesti do opterećenja električne mreže jer potražnja za upotrebom rashladnih uređaja raste u velikim gradovima poput Šangaja, navodi britanski list.
BONUS VIDEO: AKO NISTE ZNALI, OVAKO SE BERE ANANAS: Snimci sa poznatih polja u Kini
Preporučujemo
JEDINA NA SVETU OVE VRSTE: Kamere u nacionalnom parku snimile albino pandu (VIDEO)
02. 06. 2023. u 10:31
MASK ŠIRI PROIZVODNjU "TESLE" U KINI: Milijarder u Pekingu posle tri godine
31. 05. 2023. u 16:44
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
"SAD JE TITO ODJEDNOM POBIO JADNE HRVATE..." Vedrana o bivšoj državi: "Sve sam više Jugoslovenka kako vreme odmiče!"
VEDRANA ne bira reči kada govori o vremenu Jugoslavije...
24. 12. 2025. u 09:52
Komentari (0)