SNAŽAN ZEMLJOTRES POGODIO GVATEMALU: Jačine 6,4 po Rihterovoj skali
SNAŽAN zemljotres jačine 6,4 pogodio je Gvatemalu i potresao druge države Centralne Amerike i delove južnog Meksika, a prema izveštajima nije prouzrokovao materijalnu štetu, prenosi Rojters.
Foto: Ilustracija/Unsplash
Američki geološki institut (USGS) saopštio je da je zemljotres u sredu bio na dubini od 252 kilometra sa epicentrom na oko dva kilometra jugoistočno od opštine Kanila u Gvatemali.
Gvatemalska agencija za prirodne katastrofe saopštila je da nema izveštaja o šteti, a služba civilne zaštite južne meksičke države Čijapas takođe je izvestila da nema povređenih ili materijalne štete.
Susedni Salvador je na Tviteru objavio da nema opasnosti od cunamija zbog zemljotresa.
BONUS VIDEO: VODA DO GUŠE - Novi snimci katastrofalnih poplava u italijanskoj regiji Emilija-Romanja
Preporučujemo
I TO SE DEŠAVA: Greškom se uključio alarm za zemljotres, nastala panika
08. 05. 2023. u 23:22
TLO NE MIRUJE: Više od 50 zemljotresa zabeleženo na teritoriji ostrvske države
06. 05. 2023. u 17:17
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)