AMERIKA SAMO POTVRĐUJE UMEŠANOST U SUKOB: Oštre osude ruske ambasade na izjave Viktorije Nuland
RUSKA ambasada u SAD reagovala je na izjavu zamenice američkog državnog sekretara Viktorije Nuland o podršci Amerike ukrajinskim napadima na Krim. To, kako su istakli, samo potvrđuje umešanost Amerike u sukob. U ambasadi ističu da će Rusija zaštititi svoje građane i teritoriju.
Foto Tanjug/AP
- Zvaničnica je priznala da američka administracija podstiče ambicije kijevskog režima za napad na našu zemlju - rekao je pres-sekretar ambasade Igor Girenko.
Podsetio je i da SAD aktivno snabdevaju Kijev savremenim sistemima koji se koriste za napade na ruske regione.
- Daju savete ukrajinskoj vojsci. Praktično s njima planiraju operacije, učestvuju u navođenju oružja, što priznaju i američki eksperti - rekao je Girenko.
Podsticanje ukrajinskih snaga za napad na Krim, diplomata je uporedio sa podsticanjem na napad na Moskvu ili Vladivostok.
- Takvu poziciju Vašingtona tumačimo kao otvorenu manifestaciju ratničkog raspoloženja SAD prema našoj zemlji. Čitavoj međunarodnoj zajednici treba napokon da bude jasno da su upravo SAD te koje podstiču i raspiruju sukob u Ukrajini - istakao je Girenko.
On je naglasio da su pokušaji Amerike da iskoriste Ukrajince za nanošenje strateškog poraza Rusiji osuđeni na propast.
- Niko ne treba ni najmanje da sumnja da će Rusija zaštititi svoje građane i teritoriju - zaključio je on.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: EKSKLUZIVNI SNIMCI: Pogledajte kako izgleda podzemna baza iranskog ratnog vazduhoplovstva
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)