NATO U STRAHU: Stoltenberg otkrio šta Putin želi u Ukrajini
GENERALNI sekretar NATO-a Jens Stoltenberg tvrdi da ruski predsednik Vladimir Putin namerava da uspostavi kontrolu nad Ukrajinom, izjavio je tokom govora Institutu za napredne studije Čoi Džong Hjun u Seulu.
Foto: Profimedia/Alexander NEMENOV
- Ne vidimo znakove da je predsednik Putin promenio konačni cilj ove invazije – da preuzme kontrolu nad susedom, da kontroliše Ukrajinu - rekao je generalni sekretar.
On smatra da se Moskva, navodno, sprema „ne za mir, već upravo suprotno“.
Prema rečima Stoltenberga, Rusija „mobiliše više vojnika – više od 200.000, a možda i više od ovog (broja)“.
- Oni kupuju novo oružje, više municije, povećavaju svoju proizvodnju, a takođe kupuju oružje od autoritarnih zemalja poput Irana i Severne Koreje - rekao je Stoltenberg.
Rusija i Severna Koreja su više puta negirale optužbe za trgovinu oružjem.
(Sputnjik)
Preporučujemo
"SUDBONOSNO POZNANSTVO" Kako je Vera za života govorila o Krausu i šta je pre streljanja rekla o radu za Nemce
29. 01. 2023. u 20:47 >> 08:08
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RAMPA OD TRAMPA ZA MAKRONA: Diplomatski skandal na pomolu, Vašington sprema neviđeni udarac Parizu
SJEDINjENE Američke Države razmatraju odlaganje, ili čak blokiranje, imenovanja sledećeg francuskog ambasadora u Vašingtonu, što je potez bez presedana koji preti da produbi jaz između dva dugogodišnja saveznika, navode četiri izvora upoznata sa situacijom.
29. 07. 2026. u 19:12
HITNO UPOZORENjE ZA VOZAČE U SRBIJI: Opozvana dva popularna Nissan modela zbog rizika od požara i povreda
NA sajtu sistema NEPRO objavljen je opoziv dva modela putničkih vozila marke Nissan zbog bezbednosnih rizika koji mogu dovesti do povreda korisnika, odnosno povećanog rizika od požara.
24. 07. 2026. u 16:00
RIBE SAME MASOVNO ISKAČU IZ DUNAVA: Ljudi ne veruju šta se desilo kod Smedereva (VIDEO)
NA DUNAVU, u neposrednoj blizini Smederevske tvrđave, zabeležen je prizor koji se ne viđa svakog dana.
28. 07. 2026. u 19:54 >> 20:05
Komentari (10)