RASTU CENE U ITALIJI: Inflacija najveća od 1985. godine

Biljana Ristivojević

17. 01. 2023. u 11:31

U ITALIJI je u 2022. godini zabeležena inflacija od 8,1 odsto, što se smatra najvećom u toj zemlji od 1985. godine, pokazali su najnoviji podaci Istata.

РАСТУ ЦЕНЕ У ИТАЛИЈИ: Инфлација највећа од 1985. године

Foto: EPA

U proseku, u 2022. godini potrošačke cene su porasle za 8,1 odsto, što predstavlja najveći rast od 1985. godine (kada je inflacija bila +9,2 odsto), uglavnom zbog trenda cena energenata, prenosi Ansa.

Cene energije u 2022. rasle su u proseku za 50,9 odsto u poređenju sa 14,1 odsto u 2021.

Inflacija predviđena za 2023. godinu, a ukoliko bi cene ostale stabilne tokom 2023. godine, iznosi 5,1 odsto.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
EKSPLOZIJE U DUBAIJU, DOHI, TEL AVIVU: Iran potvrdio smrt Hamneija (FOTO/VIDEO)

EKSPLOZIJE U DUBAIJU, DOHI, TEL AVIVU: Iran potvrdio smrt Hamneija (FOTO/VIDEO)

IZRAEL i SAD izvele su napad na Iran. U Teheranu su odjeknule detonacije, a kasnije su čule i u drugim mestima. Kako je rečeno, cilj napada je eliminisanje neposrednih pretnji koje dolaze od iranskog režima. Operacija bi, prema pisanju medija, mogla da traje nekoliko dana. U celoj zemlji proglašeno vanredno stanje. SAD su operaciju nazvale "Epski bes".

28. 02. 2026. u 10:41 >> 22:21

Komentari (0)

OD KNJIŽEVNE REČI DO POZORIŠNE SCENE: Priznanja za Fondaciju Mozzart