RAKETIRANA AMERIČKA BAZA U SIRIJI: Ispaljene dve rakete - žrtava i ranjenih nema
AMERIČKA vojna baza na severoistoku Sirije je raketirana, ali nema žrtava, saopštila je Centralna komanda Oružanih snaga SAD pod čijom je nadležnosti centralna Azija i Bliski Istok.
Foto: Printskrin/Youtube/Voice of America
- Dve rakete su ispaljene na objekte američke vojne baze u Konoku na sveroistoku Sirije oko devet sati po lokalnom vremenu - navodi se u saopštenju.
Žrtava i ranjenih nema i vojna baza nije oštećena.
Veći deo provincija Hasek, Deir-el-Zor i Raka, nalaze se na istoku i severoistoku Sirije, koje kontrolišu kurdske „Snage demokratske Sirije“, a koje podržavaju SAD. Američka komanda je od 2015. godine formirala devet vojnih baza u tom rejonu.
Krajem 2019. godine je, tadašnji predsednik SAD Donald Tramp, odobrio plan u skladu sa kojim je u Siriji ostalo nekoliko stotina američkih vojnika. Njihov glavni zadatak je kontrola nad naftnim poljima na severoistoku i istoku zemlje. U Damasku vojno prisustvo SAD na sirijskoj teritoriji smatraju ilegalnom okupacijom.
BONUS VIDEO:
RUSKI TENKOVI U MARINIKI: Snimci Narodne milicije DNR
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
NIKO NIJE PREUZEO ODGOVORNOST ZA NAPAD NA ISTOKU SIRIJE: Rakete pogodile američku bazu
04. 01. 2023. u 14:16
PODIGNUTI BORBENI HELIKOPTERI: Napadnuta američka baza na severoistoku Sirije
31. 12. 2022. u 00:25
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
PUTIN NAJAVIO PAKAO ZA UKRAJINU: Odgovorićemo nekoliko puta snažnije
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin izjavio je da će odgovori Moskve na udare po ruskoj teritoriji biti „uzajamni, ali nekoliko puta snažniji“.
13. 07. 2026. u 17:41
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve
NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.
13. 07. 2026. u 12:47
Komentari (1)