"TO JE KLANICA!" Vesli Klark o mogućoj prekretnici u ratu - Ako ruska vojska zauzme Bahmut, to otvara vrata drugim gradovima

Novosti online

29. 11. 2022. u 22:46

RUSKA vojska trenutno je koncentrisala svoje borbene snage na Bahmut, a ako ga zauzmu to bi mogla da bude prekretnica u toku rata, rekao je penzionisani američki general i svojevremeno komandant NATO-a Vesli Klark u izjavi za Si-En-En.

ТО ЈЕ КЛАНИЦА! Весли Кларк о могућој прекретници у рату - Ако руска војска заузме Бахмут, то отвара врата другим градовима

Foto EPA

- Ako ruska vojska zauzme Bahmut, to otvara vrata drugim gradovima, Kramatorsku, Slavjansku, ali može postati bojno polje za 'mlevenje' ukrajinskih snaga. To je ono što žele da urade: ako budu uspeli da izvrše snažan pritisak na ukrajinsku vojsku, pre nego što dovedu druge snage iz Hersona, ako uspeju da ukrajinska vojska klone duhom, da zatraži prekid vatre - Putin pobeđuje - prokomentarisao je Klark.

On je dodao da je Bahmut mesto gde Ukrajinci moraju da se održe.

- Oni jesu ušančeni, ali trpe velike gubitke. To je klanica - dodao je Klark.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
EKSPLOZIJE U DUBAIJU, DOHI, TEL AVIVU: Iran potvrdio smrt Hamneija (FOTO/VIDEO)

EKSPLOZIJE U DUBAIJU, DOHI, TEL AVIVU: Iran potvrdio smrt Hamneija (FOTO/VIDEO)

IZRAEL i SAD izvele su napad na Iran. U Teheranu su odjeknule detonacije, a kasnije su čule i u drugim mestima. Kako je rečeno, cilj napada je eliminisanje neposrednih pretnji koje dolaze od iranskog režima. Operacija bi, prema pisanju medija, mogla da traje nekoliko dana. U celoj zemlji proglašeno vanredno stanje. SAD su operaciju nazvale "Epski bes".

28. 02. 2026. u 10:41 >> 22:21

Komentari (14)

ZELENSKI, MOLIMO TE, VRATI GA SA FRONTA! Ukrajina u šoku, nasilno mobilisan svetski šampion i odmah poslat u JURIŠNIKE