ZAHAROVA: Rusija nije pretila nuklearnim oružjem
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova izjavila je danas da je nuklearno oružje svakodnevna tema zapadnih režima, ali je dodala da ruska strana nije dala nikakve izjave u tom smislu.
Foto: Profimedia
Uprkos svim tvrdnjama da "Rusija preti celom svetu nuklearnim oružjem", nije bilo nijedne izjave zvanične Moskve u tom smislu, preneo je TASS njenu izjavu za radio Sputnjik.
- Ovo tvrde britanska strana, SAD, Japan i čitav niz zemalja članica EU. Ipak, ne postoji nijedna izjava u kojoj bi zvanični ruski predstavnik, državni zvaničnik ili političar direktno uključen u sistem upravljanja zemljom ovo rekao, zapretio ili uopšte razgovarao o tome hipotetički - dodala je Zaharova.
Preporučujemo
TUŠIRANjE, NE KUPANjE: Vlada Austrije izdala preporuke građanima da štede energiju
13. 07. 2022. u 10:26
STRASNI ZAGRLjAJI: Jelena Janković prvi put sa mužem u javnosti (FOTO)
12. 07. 2022. u 16:27
PUTINOV SPECIJALAC: Gotovo je sa Grenlandom, neka se spremi Kanada?
SJEDINjENE Američke Države su već odlučile o sudbini Grenlanda, da li je na redu Kanada, zapitao se Kiril Dmitrijev, specijalni predstavnik ruskog predsednika Vladimir Putina za investiciono-ekonomsku saradnju sa inostranstvom.
06. 01. 2026. u 12:49
BRITANCI TVRDE: Ovo je Trampov plan za Grenland, pogledajte šta nudi američki predsednik
SJEDINjENE Američke Države žele da ponude Grenlandu sporazum o slobodnom pridruživanju, sličan onom koje Vašington ima sa pojedinim malim državama u Tihom okeanu, saznaje Ekonomist.
06. 01. 2026. u 14:39
AKO VAM AUTO PROKLIZA: Savet automobiliste koji može spasiti živote - kako bezbedno voziti po SNEGU
ČEDOMIR Brkić objasnio je kako vozači treba da pravilno očiste automobile nakon snežnih padavina, ali i kako da voze, upravljaju i ponašaju se u saobraćaju.
05. 01. 2026. u 19:27
Komentari (0)