SUDBINA PLAĆENIKA U RUKAMA SUDA DNR Peskov: Moguće je da će američki plaćenici biti osuđeni na smrt
PORTPAROL Kremlja Dmitrij Peskov izjavio je danas da postoji mogućnost da zarobljeni američki državljani budu osuđeni na smrt u samoproglašenoj Donjeckoj Narodnoj Republici (DNR).
Foto printskrin telegram rybar
On je dodao da se Kremlj "ne meša u pravosudne odluke", prenosi TASS.
- Ne možemo ništa da isključimo jer to zavisi od suda. Nikada ne komentarišemo odluke suda i nemamo pravo da se u njih mešamo - poručio je Peskov.
Kako navodi Interfaks, on nije mogao da potvrdi da se dvojica američkih državljana zarobljenih u ratnoj zoni u Donbasu nalaze u DNR.
- Ne, ne mogu da razjasnim, nemam informacije o tome gde se nalaze - rekao je Peskov.
Dodao je da je reč o plaćenicima koji su ugrozili živote ruskih vojnika.
Shodno tome, naveo je, "oni su optuženi za plaćeništvo" i "na njih se odredbe Ženevske konvencije ni na koji način ne mogu odnosti".
- Njihovi zločini moraju biti istraženi, moraju biti izvedeni pred lice pravde - dodao je Peskov.
BONUS VIDEO: STRAHOTE RAZARANjA: Pogledajte snimke ruševina iz Popasnaje
Preporučujemo
PRVI SNIMAK AMERIKANCA ZAROBLjENOG U UKRAJINI: "Ja sam protiv rata" (FOTO/VIDEO)
17. 06. 2022. u 20:08
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
PEJAKOVIĆ: Srbi su skupo platili LAŽ o Jugoslaviji, koja traje od '45 i plaćaćemo je još
GLUMAC Nikola Pejaković oduševljava publiku širom regiona ulogom Momčila u seriji "Tvrđava", koja se bavi ratnim devedesetim i raspadom nekadašnje države Jugoslavije.
13. 12. 2025. u 15:33
Komentari (0)