MALI PRINC ODUŠEVIO NACIJU: Urnebesna scena na proslavi jubileja kraljice Elizabete (FOTO/VIDEO)
BRITANSKA kraljica Elizabeta danas učestvuje u proslavama "platinastog jubileja" kojima se obeležava njenih rekordnih 70 godina na britanskom tronu.
Foto: Tanjug AP
Danas se uz početak jubileja obeležava i 69. godišnjica krunisanja Elizabete, koja je postala kraljica nakon smrti svog oca Džordža VI u februaru 1952. godine.
Proslave su počele vojnom paradom u centru Londona, a kraljica je pozdravila 1.500 vojnika i oficira sa balkona Bakingemske palate.
U podne je u čast kraljice u Londonu i širom Britanije vojska izvela počasni plotun, potom i počasni prelet avionima koje je kraljica gledala s balkona, na kome je zabeležena simpatična scena.
Naime, čini se da je prelet bio preglasan za princa Luisa, kraljičinog unuka i najmlađeg deteta princa Vilijama i vojvotkinje od Kembridža.
Na balkonu Bakingemske palate, na kojoj je bio sa porodicom, Luis je pokrio uši i pravio urnebesne izraze lica.
Foto: EPA
Slična scena snimljena je na venčanju Luisovih roditelja 2011. godine. Grejs van Kutsem, koja je bila deveruša na venčanju, pokrila je uši na istom balkonu dok su milioni ljudi širom sveta posmatrali prvi poljubac Kejt i Vilijama kao bračnog para.
BONUS VIDEO - POGLEDAJTE DEJSTVO RUSKE AVIJACIJE: Napad na utvrđene položaje ukrajinske vojske
Preporučujemo
PLATINASTI JUBILEJ: Kraljica Elizabeta obeležava 70 godina na britanskom tronu
02. 06. 2022. u 10:56
HRVATSKOJ STIGLA PORUKA IZ IZRAELA: Potpuno prekinite diplomatske odnose sa Teheranom
AMBASADOR Izraela u Hrvatskoj Gari Koren pozvao je zvanični Zagreb da prekine diplomatske odnose s Teheranom i sprovede bezbednosne provere osoblja iranskog diplomatskog predstavništva u Hrvatskoj jer bi, kaže, među njima moglo biti "špijuna" Revolucionarne garde koja se u EU smatra terorističkom organizacijom.
06. 03. 2026. u 09:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
"SVE SAM TO PROŠLA SA SAŠOM" Suzana potresena zbog Zorice: "Kancer kao da je zarazna bolest, ne znam od čega je operisana"
VEČERAS se u Sava Centru održava prvi od tri koncerta Marije Šerifović u 2026. godini.
06. 03. 2026. u 20:27
Komentari (1)