RUSI POTOPILI UKRAJINSKI RATNI BROD! Visokopreciznim bombama pogodili korvetu, paklene borbe kod Odese
VAZDUŠNO-kosmičke snage Ruske Federacije uništile su ukrajinsku korvetu u Odeskoj oblasti, saopštilo je Ministarstvo odbrane.
Foto: Profimedia/Ilustracija
- U toku noći visokopreciznim raketama vazdušno-kosmičkih snaga uništeno je komandno mesto ukrajinske mehanizovane brigade u rejonu Pjatihatka Harkovske oblasti, i centar veze vojnog aerodroma Červonoglinskoje.Takođe je uništena korveta Projekta 1241 ukrajinske mornarice u Odeskoj oblasti - saopštilo je ministarstvo.
Brodovi Projekta 1241 Molnija su klasifikovani kao raketni čamci prema ruskoj klasifikaciji, ali ih NATO smatra korvetama. Oni nose četiri protivbrodske rakete i predstavljaju ozbiljnu pretnju za brodove veće klase.
Takođe, dva ukrajinska bombardera Su-24 i jedan helikopter Mi-24 pogođena su iznad Zmijskog ostrva.
Rusija od kraja februara sprovodi vojnu operaciju u Ukrajini. Predsednik Vladimir Putin rekao je da je njen cilj "zaštita ljudi koji su već osam godina bili izloženi maltretiranju i genocidu od strane režima u Kijevu".
Za to je, prema njegovim rečima, planirano da se izvrši demilitarizacija i denacifikacija Ukrajine i da se privedu pravdi svi "ratni zločinci odgovorni za krvave zločine nad civilima" u Donbasu.
BONUS GALERIJA: Rusko vazduhoplovstvo
BONUS VIDEO: LANSIRANjE "KALIBRA" - Rusi objavili snimak udara na ukrajinske položaje
Preporučujemo
RAT U UKRAJINI: SAD uvele nove sankcije, Džil Bajden i premijeri Kanade i Hrvaske posetili Ukrajinu (FOTO/VIDEO)
08. 05. 2022. u 07:47 >> 16:41
VELIKO UPOZORENjE VUČIĆA: Za godinu i po dana suočićemo se sa velikim ratom, niko više ne želi da sluša drugu stranu
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas, na forumu "GLOBSEC BELTALKS: Beogradski ekonomski razgovori", da više nema racionalnosti u međunarodnoj politici i da se uskoro sprema veliki sukob.
09. 12. 2025. u 20:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (1)