TAJVANSKA TV IZAZVALA PANIKU: Kinezi su počeli sa raketnim napadom!
TAJVANSKA televizija izvinila se danas gledaocima nakon što je pogrešno izvestila o navodnom kineskom napadu na Tajpej.
Kineska vojska / Foto AP
Televicija CTS (Chinese Television System) greškom je na prikazala informacije o kineskom raketnom napadu na vojne brodove i ključnu infrastrukturu u blizini Tajpeija, prenose lokalni mediji.
Vesti su uključivale poruke poput "mogao bi izbiti rat", a govorile su o požaru koji su "kineski agenti" podmetnuli na glavnoj železničkoj stanici i proglašenju vanrednog stanja.
Ispostavilo se da su upozorenja bila deo vežbe vatrogasnih službi koja su greškom prikazana.
- Građani, molim vas, ne paničite. Ovim putem pojašnjavamo informacije i izvinjavamo se - objavila je prezenterka programa.
Peking ne isključuje mogućnost povratka Tajvana pod svoju kontrolu silom i pojačaio je vojne aktivnosti oko ostrva.
Nivo bezbednosti na Tajvanu podignut je na viši nivo nakon izbijanja rata u Ukrajini koji je pokrenuo raspravu u Tajpeju oko spremnosti građana i rezervista za eventualni sukob.
Tajvanska vojska prošle sedmice je prvi put objavila priručnik za civilnu obranu, dajući građanima uputstva za reagovanje u slučaju rata.
(Agencija)
Preporučujemo
"SVEOPŠTI RAT" Stiglo veliko upozorenje Americi
VISOKI iranski zvaničnik upozorio je da će svaki napad na njegovu zemlju biti smatran „sveopštim ratom“ dok se američka udarna grupa nosača aviona približava regionu.
24. 01. 2026. u 09:31
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
NAJSTARIJI JUGOSLOVEN: Doživeo 132, izrasli mu treći zubi
U AKCIJI nekdašnje revije Yugo papir “Tražimo najstarijeg Jugoslovena“ 1978. godine novinari su se zaputili u selo Oraš Planje udaljeno od Tešnja desetak kilometara, gde je živeo Meho Hadžić.
23. 01. 2026. u 16:47
Komentari (1)