KONGRES SAD: Izglasao zabranu uvoza energenata iz Rusije
PREDSTAVNIČKI dom SAD je odmah nakon Senata izglasao zabranu uvoza energenata iz Rusije kao odgovor na specijalnu vojnu operaciju Rusije u Ukrajini.
Foto Tanjug/ AP
Za podršku predlogu zakona glasalo je 413 kongresmena, dok se devetoro izjasnilo protiv, preneo je Sputnjik.
Ranije je u sredu inicijativu jednoglasno podržao Senat SAD. Ona suštinski ponavlja odluku američkog predsednika Džozefa Bajdena koji je početkom marta zabranio uvoz energenata iz Ruske Federacije i nove investicije u ruski energetski sektor.
Kao odgovor na rusku specijalnu vojnu operaciju u Ukrajini zapadne zemlje počele su da uvode nove antiruske sankcije. Portparol Kremlja Dmitrij Peskov primetio je da su to veoma ozbiljna ograničenja, ali se, kaže, Rusija za njih unapred pripremala.
Sa svoje strane, šef ruske diplomatije Sergej Lavrov izjavio je da su strane kompanije koje odbijaju da posluju sa Rusijom to učinile pod ogromnim pritiskom, ali da će Rusija rešiti sve probleme u vezi sa ekonomijom koje joj Zapad stvara.
BONUS VIDEO: AKCIJA KOD MARINIKE: Ruska artiljerija udara po ukrajinskim položajima
Preporučujemo
AMERIČKI NjUJORK TAJMS POTVRDIO: Autentičan snimak na kome ukrajinski vojnici ubijaju ranjene ruske vojnike
07. 04. 2022. u 00:19 >> 01:28
Sada je definitivno puklo savezništvo SAD i Ukrajine: Zelenski uradio nešto nezamislivo
UKRAJINSKO rukovodstvo, nakon više od godinu dana napora da održi stabilne odnose sa administracijom predsednika SAD Donalda Trampa, javno je priznalo krah dosadašnjeg partnerstva.
20. 04. 2026. u 20:41
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
Neće više nastupati: Zdravko Čolić odbio koncerte, ovo je razlog
KAO razlog Zdravko Čolić je naveo umor, ali i unapred dogovorene porodične obaveze.
21. 04. 2026. u 10:37
Komentari (0)