OGLASILA SE VRHOVNA RADA: Razmatra se molba Ukrajine za članstvo u EU!
EVROPSKA unija je zvanično počela da razmatra molbu Ukrajine za članstvo podnetu Ukrajini 28. februara 2022. godine, saopštila je Vrhovna rada Ukrajine
Foto: pixabay
- Trenutno je nivo političke i javne podrške, saosećanja i simpatija prema Ukrajini u svim zemljama EU neviđeno visok. Naša zemlja već dugi niz godina ulaže sve napore da sprovede Sporazum o pridruživanju sa Evropskom unijom. Vrhovna rada Ukrajine uložila je značajne napore da primeni domaće zakonodavstvo kako bi se uklopilo u zahteve ackuis communautaire - piše u saopštenju.
Komitet za ekonomski razvoj je, kako navodi Vrhovna rada, uradio dosta posla na ispunjavanju obaveza Ukrajine prema sporazumu, a to su reforma antimonopolskog zakona, zaštita autorskih prava, uvođenje evropskih pravila za javne nabavke i drugo.
- Danas Ukrajina mora da odbije neprijateljske napade, uključujući i na ekonomskoj liniji fronta. Ipak, stojimo dostojanstveno, a kao jaka država sa velikom istorijom i ponosnom nacijom brinemo ne samo za sebe, već i za one oko nas. Izražavamo zahvalnost svima koji podržavaju ukrajinski narod i pomažu Ukrajini u borbi protiv ruskog agresora! - zaključuje se u saopštenju.
BONUS VIDEO:
ZASTRAŠUJUĆ SNIMAK IZ HARKOVA: Krstareća raketa zviždi iznad glava Ukrajinaca
Preporučujemo
PENTAGON IMA ALTERNATIVU: Umesto poljskih MiG-29 Kijevu će poslati PVO sisteme
09. 03. 2022. u 22:15
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
PEJAKOVIĆ: Srbi su skupo platili LAŽ o Jugoslaviji, koja traje od '45 i plaćaćemo je još
GLUMAC Nikola Pejaković oduševljava publiku širom regiona ulogom Momčila u seriji "Tvrđava", koja se bavi ratnim devedesetim i raspadom nekadašnje države Jugoslavije.
13. 12. 2025. u 15:33
Komentari (2)