"UKRAJINA NE PLANIRA DA NAPADNE RUSIJU": Ukrajinski ministar izjavio da će diplomatskim putem probati da vrate Donjeck
UKRAJINSKI ministar odbrane Aleksij Reznikov rekao je danas da Ukrajina ne planira da napadne Rusiju, da će ići političkim i diplomatskim putem, ali da je spremna na "apsolutno svaki scenario", saopštilo je Ministarstvo odbrane.
Foto Tanjug/AP
- Danas se čuju mnoge izjave, čak i iz Moskve govore da Ukrajina planira da napadne Rusiju. To je apsurdno. Nećemo nikoga da napadamo, ali činimo sve da ojačamo odbranu i isključimo mogućnost eskalacije - objasnio je Rreznikov.
Kako prenosi RIA Novosti, on je izrazio uverenje da će se "upravo diplomatskim i mirnim putem vratiti Donjecka oblast sa Luganskom, a Krim sa Sevastopoljem".
- Oslanjajući se na ovaj put, nastojaćemo da deblokiramo vode Crnog mora - rekao je Raznikov.
Istakao je da Ukrajina danas ima "neviđenu podršku međunarodnih partnera", najveću od sticanja nezavisnosti, a da se to "posebno manifestuje u snabdevanju odbrambenim naoružanjem".
BONUS VIDEO:
KRIZA KOJA BRINE CEO SVET: Da li će narasle tenzije oko Ukrajine eksplodirati u rat?
Preporučujemo
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
OVO JE STRAŠNO! Uznemirena Bilja otkrila gde je Aca bio u vreme MASAKRA - pevač mesecima u Australiji
PEVAČICA Biljana Jevtić oglasila se povodom terorističkog napada koji se dogodio u Sidneju. Njen suprug, pevač Aleksandar Aca Ilić, poslednja tri meseca proveo je upravo u tom gradu.
14. 12. 2025. u 19:24
Komentari (1)