AMERIKA POMAŽE NEONACISTE U UKRAJINI: Ambasada Rusije u SAD tvrdi da Vašington militantima daje političku i materijalnu podršku
UKRAJINSKI neonacisti, osim političke podrške Vašingtona, dobijaju potpunu slobodu da vrše provokacije, saopšteno je iz Ambasade Rusije u SAD.
Foto: AP Photo/Sergei Grits
U saopštenju se navodi da se pres-službe Stejt departmenta i Pentagona gotovo na dnevnoj bazi hvale svojim naporima da pojačaju vojnu pomoć vlastima u Kijevu, te da američke vlasti to čine znajući da će smrtonosno oružje završiti u rukama militanata i terorista u Ukrajini.
- Zajedno sa političkom i materijalnom podrškom Vašingtona, neonacisti, zapravo, dobijaju potpunu slobodu za provokacije i vršenje vojnih akcija u Donbasu - ističe se u saopštenju Ambasade.
Portparol Pentagona Džon Kirbi saopštio je juče da SAD planiraju da pošalju dodatnu vojnu pomoć Ukrajini.
U Ukrajinu je juče stigla još jedna pošiljka oružja koja, prema navodima pojedinih medija, sadrži 300 protivtenkovskih projektila "koplje", preneo je TASS.
BONUS VIDEO:
KRAJ NA VEŠALIMA: Najveće suđenje 20. veka ratnim zločincima održano je u Nirnbergu
Preporučujemo
AMERIČKA VOJSKA POSTALA LEGLO EKSTREMIZMA: Pentagon zabrinut, novi izveštaj izazvao buru
13. 03. 2021. u 15:25
NACISTA IZBEGAO ZATVOR: Ima samo 13 godina i bio je šef terorističke ćelije
08. 02. 2021. u 17:57
POTPISUJE SE ISTORIJSKI UGOVOR: Vojvodina postaje čvorište Evrope, kreće gradnja gigantske saobraćajnice (FOTO/VIDEO)
PROJEKAT Osmeh Vojvodine obuhvata izgradnju 185 km brze saobraćajnice, sa 46 mostova i 34 nadvožnjaka, čime se smanjuje vreme putovanja.
18. 03. 2026. u 09:30
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
"PUTINE, IZAĐI!" Pozvao ruskog predsednika na dvoboj - bizaran video kruži internetom
NEOBIČAN snimak kruži mrežama, a na njemu se vidi mladić koji stoji na Crvenom trgu i izaziva predsednika Rusije Vladimira Putina na dvoboj. Međutim, snimak nije stvaran, već je napravljen uz pomoć veštačke inteligencije, ali sa jasnim ciljem.
18. 03. 2026. u 18:34
Komentari (1)