NOVI EŠALON RUSKIH SNAGA STIGAO U BELORUSIJU: Rame uz rame na vojnim vežbam (FOTO/VIDEO)
JOŠ jedan ešalon sa ruskim vojnicima i vojnom tehnikom stigao je jutros u Belorusiju, saopštilo je belorusko Ministarstvo odbrane.
Foto: Ministerstvo oboronы Respubliki Belarusь
- Doček još jednog ešalona sa vojskom i vojnom tehnikom iz Rusije se u ovom trenutku odvija na železničkoj stanici 'Polonka' - navodi se u saopštenju.
Vojni resor dodaje da će ruske trupe nastaviti da pristižu radi učešća u proveri snaga za reagovanje Savezne države na teritoriji Belorusije.
Prethodno su dve divizije ruskih raketnih kompleksa S400 dovezene u Belorusiju.
Kako je ranije saopštilo Ministarstvo odbrane Belorusije, predstojeće vojne vežbe sa Rusijom su isključivo odbrambene.
Provera snaga reagovanja Savezne Države odvijaće se u dve faze. Prva faza trajaće do 9. februara i u okviru nje je planirana realizacija zadataka obrazovanja vojnih grupa u kratkom vremenskom periodu, organizovanje odbrane važnih državnih i vojnih objekata, državne granice u vazdušnom prostoru i to u okviru jedinstvenog regionalnog PVO sistema Belorusije i Rusije. Biće izvršena provera gotovosti snaga PVO za zadatke zaštite važnih objekata na teritoriji Belorusije.Tokom druge faze od 10-20. februara biće održava zajednička vežba „Saveznička odlučnost 2022“.
Prve jedinice Oružanih snaga Rusije koje će učestvovati u zajedničkim vojnim vežbama već su stigle u Belorusiju sa tehnikom i naoružanjem.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO:
Ko je trovao najvećeg Putinovog protivnika?
ZAŠTO BLOKADERI HOĆE DA UBIJU VUČIĆA? Nešić i Vučićević o monstruoznim planovima (VIDEO)
BLOKADERI hoće da ubiju predsednika Aleksandra Vučića zato što im smeta Srbija kakva jeste i zato što su svesni da ni za 100 godina ne mogu da urade ono što Vučić uradi za dva dana, ističu glavna urednica portala "Novosti" Andrijana Nešić i predsednica Asocijacije novinara Srbije (ANS) Ivana Vučićević.
26. 02. 2026. u 11:01
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
JOŠ MU SE BORE ZA ŽIVOT: Simptomi bolesti zbog koje je hospitalizovan Dačić - početak je "veoma običan"
MINISTAR unutrašnjih poslova Ivica Dačić juče je u teškom zdravstvenom stanju hitno smešten u bolnicu i priključen na aparate.
26. 02. 2026. u 16:26
Komentari (0)