PUTIN UVEREN: "Sputnjik Ve" uveliko delotvoran protiv omikrona
RUSKI predsednik Vladimir Putin pružio je danas uveravanja da je ruska vakcina "Sputnjik V" pokazala veoma visok nivo efikasnosti protiv novog omikron soja korona virusa.
FOTO: Tanjug/AP Photo/Alexander Zemlianichenko
- Razgovarao sam sa direktorom Nacionalnog istraživackog centra Gamaleja za epidemiologiju i mikrobiologiju (Aleksandrom Gintsburgom). Oni su rukovodili istraživanjem, a vakcina 'Sputnjik V' neutrališe novi soj omikrona - izjavio je Putin na neformalnom samitu lidera zemalja Zajednice nezavisnih država, a prenosi ruska agencija TASS.
Putin je naveo da je Gintsburg sa njim razgovarao "bukvalno pre dva dana" i da su sprovedene studije, ali da "sada predstoji kliničko istraživanje kako bi se utvrdilo u kojoj meri se Sputnjik suprotstavlja virusu".
- Ali on je rekao da, ono što su uradili u centru, nam daje sigurnost da vakcina neutrališe omikron u velikoj meri - zaključio je ruski predsednik.
Putin je kazao da Sputnjik Ve pruža oko 90 odsto zaštite.
BONUS VIDEO:
ANGELI MERKEL ZAZVONIO TELEFON NA SASTANKU SA PUTINOM: Njegova reakcija će vas oduševiti
Preporučujemo
RASTE BROJ ZARAŽENIH OMIKRONOM U SRBIJI: Najviše ih je došlo iz dve evropske zemlje
28. 12. 2021. u 12:38
HAOS NA NEBU ZBOG OMIKRONA: Otkazano oko 2.000 letova u svetu, odloženo više od 3.000
27. 12. 2021. u 22:54
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
VATRENO NA KRIMU: Ukrajina "odsekla" poluostrvo, mostovi sravnjeni - eksplozije i požari na vojnim i infrastrukturnim lokacijama
U NOĆNOM napadu dronovima izbio je požar u rafineriji nafte Afipski u ruskom Krasnodarskom kraju, strateškom energetskom pogonu koji je od početka rata česta meta napada.
11. 06. 2026. u 15:25
ŠEF NEMAČKE VOJSKE IZDAO DRAMATIČNO UPOZORENjE: Evo kada će nas Rusija napasti, moramo biti spremni za borbu
NEMAČKA mora da se pripremi za ruski napad do 2029. godine, ili čak i ranije, izjavio je šef nemačke vojske za Politiko.
11. 06. 2026. u 16:23
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)