KANCELAR ŠOLC ZABRINUT: Ruske trupa na granici sa Ukrajinom
NEMAČKI kancelar Olaf Šolc izrazio je danas zabrinutost zbog gomilanja ruskih trupa na granici sa Ukrajinom u telefonskom razgovoru sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom, saopštio je portparol nemačke vlade.
Foto: Printskrin Youtube
-Nemački kancelar je izrazio zabrinutost zbog ove situacije i govorio o hitnoj potrebi za deeskalacijom, naveo je nemački portparol u saopštenju, prenosi Rojters.
Ruski predsednik Vladimir Putin i nemački kancelar Šolc u telefonskom razgovoru razmotrili su danas, između ostalog, ruske predloge za dugoročne bezbednosne garancije NATO, saopštio je Kremlj, a preneo TASS.
Putin je u delu razgovora koji se odnosio na temu Ukrajine istakao da Kijev i dalje izbegava implementaciju Minska-2.
-Na zahtev kancelara Nemačke detaljno su razmotrena pitanja rešavanja unutrašnjeg ukrajinskog sukoba i mogućeg održavanja novog samita u normandijskom formatu, navodi se u saopštenju Kremlja.
Putin je obavio danas prvi telefonski razgovor sa Šolcom od kada je preuzeo dužnost i čestitao mu početak rada na mestu saveznog kancelara, a dva lidera su izrazila zainteresovanost za razvoj rusko-nemačkih odnosa u više oblasti, navodi TASS.
BONUS VIDEO: RATNE IGRE VELIKIH RAZMERA - Hiljadu ruskih, uzbekistanskih i tadžihistanskih vojnika u akciji
KOLIKO BI TREBALO DA STAVITE U KOVERTU "DA SE NE OBRUKATE" Od cifre da se zavrti u glavi, detaljna računica
CENA stolice na svadbama u Srbiji ove sezone košta i do 120 evra po gostu, a u kovertu ne bi trebalo staviti manje od 100 evra, "da se ne osramotite" gde god da ste na veselju - nevažno da li u Beogradu, Vranju, Subotici, Loznici, Boru...
24. 03. 2026. u 22:24
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
"IMA ŽIVOTA I BEZ EU - ONA JE SAMO SENZACIJA" Milanović iznenadio izjavom: "Ona je fasada i nadogradnja, i to dok traje..."
HRVATSKI predsednik Zoran Milanović primio je danas u Zagrebu makedonsku predsednicu Gordanu Siljanovsku Davkovu i poručio da proces pristupanja njene zemlje predugo traje, da ne može da daje savete, ali da ima života i bez Evropske unije (EU).
25. 03. 2026. u 10:29
Komentari (5)