ZAHAROVA O NAPADU NA PATROLU OEBS-a: Razuzdano ponašanje Kijeva više ne može da se ignoriše
BESPILOTNE letelice u zoni konflikta u Donbasu imaju pravo da koriste samo posmatrači OEBS-a, izjavila je portparolka Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marija Zaharova.
Foto: EPA
Kako kaže, Nemačka i Francuska ne mogu više da ignorišu razuzdano ponašanje Kijeva.
- Posmatrači OEBS-a našli su se u zoni napada dronova Oružanih snaga Ukrajine. U saopštenju misije piše da je do eksplozije došlo 20-30 metara od lokacije patrole - podsetila je Zaharova na svom Telegram kanalu.
S tim u vezi, ukazala je na to da Kijev krši Minske sporazume.
- Pariz i Berlin, koji se zalažu za održavanje sastanka u 'normandijskom formatu', ne mogu više da se prave da ne primećuju razuzdano ponašanje kijevskog režima koje ubija ranije postignute dogovore, a što je najvažnije – nadu ukrajinskih građana u miran život - istakla je Zaharova.
Podsetimo, u izveštaju misije OEBS-a od 6. novembra navodi se da se patrola specijalne posmatračke misije OEBS-a našla u zoni napada bespilotne letelice na periferiji naselja Boloteno koje kontroliše Kijev u Donbasu.
Kako se navodi u izveštaju, misija je „videla kako su vojnici Oružanih snaga Ukrajine pucali u vazduh“. Posmatrači OEBS-a takođe su videli dron koji ne pripada Misiji kako leti na visini od 100-150 metara iznad položaja ukrajinskih Oružanih snaga, a nešto kasnije i iznad patrole OEBS-a.
(Sputnjik)
Preporučujemo
NEMAČKI MEDIJI: Vašington upozorio evropske zemlje na eskalaciju sukoba u Donbasu
07. 11. 2021. u 10:02
VENECUELA POSLE AGRESIJE: Tramp šalje Madura u logor Gvantanamo; SAD će upravljati zemljom (FOTO/VIDEO)
U GLAVNOM gradu Venecuele, Karakasu, odjeknule su eksplozije, a grad su u niskom letu nadletali avioni, javljaju svetski mediji. Američki predsedik Donald Tramp objavio je da je predsednik Venecuele Nikolas Maduro uhvaćen zajedno sa suprugom i prebačen iz zemlje.
03. 01. 2026. u 07:45 >> 19:16
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
Provokativni selfi iz kade, Anica Lazić mokra do kože (FOTO)
NA OBJAVLjENIM snimcima i fotografijama Anica se najpre pojavila u bade-mantilu, opuštena i nenametljiva, da bi potom podelila i kadar iz kade.
03. 01. 2026. u 11:51
Komentari (0)