GUGL ULAŽE U NEMAČKU: Investicija od milijardu evra

Предраг Стојковић
Predrag Stojković

31. 08. 2021. u 20:19

KOMPANIJA Gugl je najavila danas da će do 2030. godine uložiti milijardu evra (1,2 milijarde dolara) u proširenje svoje infrastrukture računarstva u oblaku u Nemačkoj i u povećanje upotrebe obnovljive energije.

ГУГЛ УЛАЖЕ У НЕМАЧКУ: Инвестиција од милијарду евра

Foto: Tanjug/AP

Američki internet gigant je naveo da planira da otvori nove cetre za računarstvo u oblaku u regionu Berlina i u gradu Hanau, u blizini frankfurtskog DE-CIX internet centra za razmenu podataka, prenosi agencija AP.

U saopštenju se dodaje da će Gugl u narednim godinama kupovati više od 140 megavata električne energije od nemačke podružnice francuske energetske kompanije Anži radi upravljanja centrima podataka.

Iz Gugla su naglasili da im Anži garantuje da će 80 posto elektčne energije poticati iz nekarbonskih izvora, pored ostalog iz novog solarnog parka i iz 22 postojeća vetroparka u Nemačkoj.

Cilj Gugla je, navodi kompanija, da pređe na 100-procentno korišćenje obnovljive energije do 2030.

Nemački ministar ekonomije Peter Altmajer je ocenio Guglovu najavu kao "snažan signal" za nemačku zelenu energiju i digitalnu infrastrukturu.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".

11. 03. 2026. u 16:26

Komentari (0)

ŽESTOKO SE UVREDILA: Đorđe David četiri meseca nije pričao sa Snežanom Đurišić - roker otkrio detalje