ZAHAROVA PENTAGONU: A da pre fokusiranja na pretnje počnete od uklanjanja tragova sa Bliskog istoka?
PORTPAROLKA Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marija Zaharova posavetovala je Pentagon da kao prioritet stavi uklanjanje svojih „malih tragova“ na Bliskom istoku, umesto što se fokusira na „rusku pretnju“.
Foto: EPA
- Možda da pre fokusiranja na pretnje uklone svoje 'male tragove' u Iraku, Libiji, Avganistanu, Siriji...? - prokomentarisala je ironično Zaharova .
Ranije je zamenik šefa Združenog odbora načelnika štabova Oružanih snaga SAD general Džon Hajten izjavio da je Kina dugoročno opasna za Sjedinjene Američke Države, a Rusija – kratkoročno.
Prema njegovim rečima, ono što „SAD vide u Avganistanu i kako se sada razvijaju dešavanja u Iraku pomaže im da shvate da ne smeju da ignorišu pretnje na Bliskom istoku, već da se sa njima nose na drugačiji način, ostavljajući mali trag kako bi američko 'telo' bilo više usredsređeno na pretnje iz Kine i Rusije“.
Ranije je agencija AP, pozivajući se na visokog zvaničnika američke predsedničke administracije, saopštila da će predsednik SAD Džo Bajden i irački premijer Mustafa Kazemi u ponedeljak izvestiti o sporazumu o završetku američke vojne misije u Iraku do kraja 2021. godine.
(Sputnjik)
NIKAD JAČI UDARAC ZA RUSE OD POČETKA RATA: Ukrajinske rakete letele više od 1.300 km, pogođena ključna fabrika (VIDEO)
UKRAJINA je u subotu uveče pogodila jedno od strateški najznačajnijih odbrambenih postrojenja Rusije, napavši Votkinski mašinski zavod u udaljenom regionu, skoro 1.300 kilometara od ukrajinske granice - što predstavlja najdublji udar ikada izveden ukrajinskim oružjem domaće proizvodnje.
25. 02. 2026. u 12:25
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (1)