DMITRIJ PESKOV: Rusija podržava inicijativu za dijalog Brisela i Moskve
RUSIJA podržava sve inicijative koje bi mogle da podstaknu dijalog između Brisela i Moskve, nakon što su takvi predlozi došli od lidera iz Evropske unije.
Foto: Sergei Karpukhin/Pool photo via AP
- Ocenjujemo pozitivno takve inicijative. Ruski predsednik Vladimir Putin podržava stvaranje mehanizma za dijalog i kontakte između Brisela i Moskve - saopštio je danas portparol Kremlja Dmitrij Peskov, prenosi Tas s.
Prethodno je nemačka kancelarka Angela Merkel rekla da Evropska unija treba da traži direktan dijalog sa Rusijom, a brojni mediji izvestili su danas da bi EU mogla da razmatra format mogućeg samita između lidera unije i ruskog predsednika.
Preporučujemo
MERKELOVA I MAKRON TRAŽE SASTANAK SA PUTINOM: Zahteva se poboljšanje odnosa EU i Rusije
23. 06. 2021. u 22:00
VELIKO UPOZORENjE VUČIĆA: Za godinu i po dana suočićemo se sa velikim ratom, niko više ne želi da sluša drugu stranu
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas, na forumu "GLOBSEC BELTALKS: Beogradski ekonomski razgovori", da više nema racionalnosti u međunarodnoj politici i da se uskoro sprema veliki sukob.
09. 12. 2025. u 20:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)