POKOLJ U MEKSIČKOM ZATVORU: Ubijeno šest, ranjeno devet zatvorenika (VIDEO)
U RATU suparničkih bandi u zatvoru u Meksiku ubijeno je najmanje šestori dok je devet zatvorenika ranjeno, potvrdili su tamošnji zvaničnici.
Foto: Printskrin Youtube/ Grillonautas2
Tuča je izbila u utorak popodne po lokalnom vremenu u zatvoru u gradu Viljaermosa u državi Tabasko.
Suparničke bande bile su naružane oružjem koje su zatvorenici uglavnom sami napravili, a prema rečima stražara zaratili su oko kontrole terotorije u zatvoru.
Rat među zatvorenicima je izbio u zatvorskom dvorištu kada su se članovi bandi napali međusobno palicama i noževima.
U zatvor je bila raspoređena policija za razbijanje nereda, a lokalni mediji izveštavaju da je gotovo 80 policajaca ušlo kako bi ponovo uspostavili kontrolu.
Ovaj zatvor je i ranije bio mesto smrtonosnih borbi. U februaru su u sukobu ubijena dva zatvorenika koji su klasifikovani kao „visoko rizični“.
Zatvorske borbe u Meksiku nisu retkost. Prema Nacionalnoj komisiji za ljudska prava, u državnim zatvorima je bilo gotovo 1.000 tuča 2020. godine.
Dogodili su se i neka bekstva "poznatih" robijaša poput meksičkog gospodara droge Hoakina Guzmana poznatog kao El Čapo, koji je uspeo da pobegne iz dva zatvpora sa maksimalnim obezbeđenjem pre nego što je izručen Sjedinjenim Državama.
(BBC)
Preporučujemo
UKRADENO SEDAM MILIONA METAKA: Nova akcija meksičkih kartela, presreli transport oružja
12. 06. 2021. u 22:33
ZAŠTO BLOKADERI HOĆE DA UBIJU VUČIĆA? Nešić i Vučićević o monstruoznim planovima (VIDEO)
BLOKADERI hoće da ubiju predsednika Aleksandra Vučića zato što im smeta Srbija kakva jeste i zato što su svesni da ni za 100 godina ne mogu da urade ono što Vučić uradi za dva dana, ističu glavna urednica portala "Novosti" Andrijana Nešić i predsednica Asocijacije novinara Srbije (ANS) Ivana Vučićević.
26. 02. 2026. u 11:01
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)