NOVI POTRES U HRVATSKOJ: 3,3 stepena Rihtera kod Petrinje
NOVI potres jačine 3,3 stepena Rihterove skale osetio se večeras oko 19.30 časova kod Petrinje, objavila je Seizmološka služba Hrvatske na Tviteru.
Foto: EPA
Evropsko-mediteranski seizmološki centar ranije je objavio da je potres bio jačine 3,1 stepeni Rihterove skale, prenosi hrvatski Index.
Tlo u Hrvatskoj ne miruje nakon što je u prošlonedeljnom zemljoresu razoreno pola Sisačko-moslovačke županije.
Pored Petrinje, stradali su i Glina, Sisak, Lekeni - četiri grada i osam opština, oko 116.000 stanovnika direktno ili indirektno je pogođeno potresom, a oko 50.000 ljudi je ostalo bez domova.
U Petrinji i Glini ne funkcioniše nijedna ustanova, a postoji opasnost da se deo kuća dodatno uruši pod pritiskom kiše.
Preporučujemo
VENECUELA TONE U HAOS: Poznato ko je uhapsio Madura, cure prvi detalji (FOTO/VIDEO)
U GLAVNOM gradu Venecuele, Karakasu, odjeknule su eksplozije, a grad su u niskom letu nadletali avioni, javljaju svetski mediji. Američki predsedik Donald Tramp objavio je da je predsednik Venecuele Nikolas Maduro uhvaćen zajedno sa suprugom i prebačen iz zemlje.
03. 01. 2026. u 07:45 >> 14:36
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
OVO SU KRILI: Isplivala dugo čuvana tajna Ane i Bastijana
RAZVOD Ane Ivanović i Bastijana Švajnštajgera bila je jedna od glavnih vesti prethodne godine.
02. 01. 2026. u 08:40
Komentari (0)