VELIKI POŽAR U MIGRANTSKOM KAMPU KOD BIHAĆA: Panika u Lipi, vatrogasci se bore sa vatrenom stihijom (VIDEO)
U MIGRANTSKOM kampu Lipa kod Bihaća, izbio je veliki požar, a prema pisanju sarajevskog portala Klix, vatra je buknula u blizini mesta gde se nalaze nafta i agregati za struju.
Foto: Novosti
Za sada nema informacija kako je došlo do požara niti da li je podmetnut, rečeno je za portal u MUP-u Unsko sanskog kantona.
Takođe nema informacija ni o tome da li ima povređenih.
Vatrogasci i policija su upućeni na teren, a u kampu, kako se navodi, trenutno vlada panika.
Ranije danas je objavljeno da će taj kamp biti zatvoren i da je neizvesna budućnost hiljada migranata.
Savet ministara BiH je prošle sedmice odlučio da migrantski kamp Lipa ostaje i da će u njemu biti postavljeni kontejneri za prezimljavanje velikog broja migranata.
Toj odluci usprotivila se najuticajnija bošnjačka Stranka demokratske akcije Bakira Izetbegovića, koja smatra da migrantske centre treba formirati i na drugim područjima, a ne samo na onima gde žive pretežno Bošnjaci.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KLANICA U KONSTANTINOVKI: Ukrajinci beže, Rusi jurišaju sa isukanim bajonetima
KOMANDANT bataljona je izjavio da ukrajinske oružane snage izbegavaju borbu lakog oružja u Konstantinovki. Prema njegovim rečima, tokom čišćenja naselja, ukrajinski vojnici pokušavaju da izbegnu blisku borbu, jer su inferiorni u odnosu na ruske jedinice u vatrenim obračunima.
01. 07. 2026. u 15:48 >> 15:55
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
JEZIV SNIMAK IZ HRVATSKE, DEVOJKE VIKALE: "Ne u autobus, ne!"
DRUŠTVENIM mrežama kruži snimak koji prikazuje zabrinjavajuću vožnju vozača kamiona.
30. 06. 2026. u 11:05
Komentari (0)