PRVO SE POTUKAO U HODNIKU, PA UPAO SA NOŽEM MEĐU PRVAKE: Jezivi detalji napada u zagrebačkoj školi
JEDNO dete je preminulo, učiteljica i šestoro učenika je povređeno u napadu nožem koji se dogodio jutros u OŠ Prečko u Zagrebu.
Foto: Shutterstock
Policija je potvrdila da je napadač bio 19-godišnjak, koji je zatim priveden.
U HRT-ovom Dnevniku objavljeno je da su deca koja su išla s doručka ugledala krv na hodniku i mladića kako tuče jednog dečaka.
Počeli su da beže, a zatim je nastala panika. Mladić je onda ušao u prvi razred na koji je naišao. Tamo je verovatno izbo nožem nekoliko učenika.
Nakon toga je istrčao iz škole i pobegao u obližnji Dom zdravlja gde se zaključao u toalet i pokušao da počini samoubistvo, ali ga je sprečila policija, saznaje HRT.
Prema informacijama s mesta događaja, napadač je bio odeven u crno.
Podsetimo, ministarka zdravlja Irena Hrstić potvrdila je ranije danas da je jedno dete, uzrasta sedam godina, podleglo povredama.
U napadu je ranjeno najmanje osmoro ljudi, među kojima je i napadač, koji je, kako se sumnja, samog sebe ranio.
Napad se dogodio jutros, a na licu mesta su jake snage policije i šest vozila Hitne pomoći, a angažovan je i helikopter za brzo prebacivanje povređenih u bolnice.
(Telegraf)
Preporučujemo
DETE PREMINULO, UČITELjICA U TEŠKOM STANjU: Novi detalji napada u školi u Hrvatskoj
20. 12. 2024. u 11:22
ZAPLENjENE DVE TONE: Akcija zagrebačke policije, "plen" skriven u - prodavnici odeće
19. 12. 2024. u 18:24
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)